kouluni on sieltä minne aurinko ei paista!!

moi!haluisin kysyy et mitä mieltä ootte tälläsestä koulusta:

1)rexi ei ymmärrä oppilaitaan
2)opettajat piilo vittuilee
3)tää koulu on liian pieni (niin on kyllä paikkakuntakin)
4)rexi kiroilee,vaik yrittää saaha meijät lopettaa kiroilun
5)kaikki opettajat ovat tosi epäreiluja

ja näitä juttuja on vaikka kuinka paljo, mut en jaksa kirjottaa!sanokaa mielipiteenne!!
kiitos etukäteen..
11515
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Toihan on ihan normaalia. Kaikki koulut joita minä olen käynyt ovat olleet samanlaisia. Kaikki ne kolme. Ainut ero vain et tää missä mä nyt oon on paljon pahempi. Täällä opettajat on ilmoittanut poliiseillekin ja vanhemmille, et kaikki asuntolan tytöt on huoria vaikka sieltä löytyy neitsyitä paljon ym. Melkein kaikki opettajat vittuilee.

Äänestä
  • moi!
    sä oot vissiin ainut joka on sanonu asian kohteliaammin..on tosi ikävää toi et maikat huorittelee..mun koulu ongelmat on kyl aika pientä noihin sun ongelmiis..toivottavasti pärjäät!!hyvää kevään jatkoa!!:)

    Äänestä

Ja sulla on ikää 12v?

Äänestä
  • No jos mua tarkotit ni ikää on 19 v.

    Äänestä

  • kohtalotoveri kirjoitti:

    No jos mua tarkotit ni ikää on 19 v.

    Eli oot siis vielä teini

    Äänestä

Eiköhän kaikista kouluista löydy tota ihan samaa...jos sitä rupee noin ajattelee niin vikaa löytyy liikaakin...!! Rupeeppa ajattelee hieman positiivisemmin, niin ehkä se aurinkokin alkaa sinnekkin porottamaan.

Äänestä

Joskus tekee myös hyvää katsoa peiliin.

1. Näytä mulle reksi joka rehellisesti ymmärtää oppilaitaan niin mä näytän sulle lehmän joka lentää.

2. Ehkäpä opettajat vain vittuilevat takaisin.

3. Löytyy isoja paikkakuntia, löytyy pieniä paikkakuntia. Joskus isolta paikkakunnalta jopa löytyy pieni koulu, mitäs sanot siihen, eikö maailma olekin vallattoman hassu paikka.

4. Reksillä on oikeus kiroilla, reksi on auktoriteetti. Reksin tietysti pitäisi olla myös roolimalli, mutta ymmärrän kyllä jos reksiltä pärähtää silloin tällöin kirosana kun joutuu teitä kaitsemaan.

5. Asioissa on aina monta puolta. Opettajat pyrkivät epäilemättä olemaan mahdollisimman tasapuolisia, mutta aina löytyy joku joka kokee tulleensa kaltoinkohdelluksi, se on elämää. Pieniä vastoinkäymisiä pitää oppia kohtaamaan.

Peruskoulussa muakin vitutti moni asia. Näin jälkikäteen ne asiat tuntuvat vain huvittavilta. Jotain hyötyä siis aikuistumisestakin, asiat asettuvat oikeisiin uomiinsa. Tajuaa mikä on tärkeää ja mikä ei. No jopas mä nyt lässytän.

Äänestä

kärsi poika,kärsi, toi on ihan normaalii

Äänestä
  • moi!!ihan tiedoks vaan!!!mä oon tyttö enkä poika!!ja niin kärsinkin..mut en pitkään!!

    Äänestä

1) inhimillistä ja hyvin tavallista
2) inhimillistä tämäkin mut ei suotavaa
3) pääset varmaan vielä isompaan
4) kts. kohdat 1-2
5) jos pitää paikkaansa niin todella ikävää

Äänestä

mikä vitun tyrannosaurus rex siellä teidän koulussa on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Buffy kirjoitti:

moi!haluisin kysyy et mitä mieltä ootte tälläsestä koulusta:

1)rexi ei ymmärrä oppilaitaan
2)opettajat piilo vittuilee
3)tää koulu on liian pieni (niin on kyllä paikkakuntakin)
4)rexi kiroilee,vaik yrittää saaha meijät lopettaa kiroilun
5)kaikki opettajat ovat tosi epäreiluja

ja näitä juttuja on vaikka kuinka paljo, mut en jaksa kirjottaa!sanokaa mielipiteenne!!
kiitos etukäteen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu