SIPILÄ JA TRUMP KUIN VELJEKSET !

HYVÄJUTTU

Tunteita herättävän johtajan positiivisina puolina nähtiin muun muassa tämän suorasanaisuus ja jämäkkyys. Osa vastaajista piti Trumpia tervetulleena vaihtoehtona perinteisen valtaeliitin edustajille. Kiitosta saivat myös kova maahanmuuttolinja ja ”reipas tyyli”.
– Hän sanoo mitä ajattelee, eikä kumartele ketään.
– Hän tekee oikeita asioita. Keskeyttää ihmisten höpinän ilmastonmuutoksesta.
– On tehnyt asioille jotain, toisin kuin suomalaiset velliperseet.
– Trumpin linja on minusta se, jota Amerikka ja koko maailma tarvitsee.
– Hän tuo rehellisyyttä ja aitoa oikeaa valtionjohtamista. ****** ******* olisi ollut katastrofi, korruptoitunut valehteleva diktaattori.

13

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuhankysyin

      Niin jenkkirosvo kulkee omaa tuhon tietänsä ja ei sen kummempaa "pöhelöä" tarvitse johtajaksi.
      Molemmat Tumppi ja Sippilä kiukutelee kuin kuukautiskipuinen akka tieddotusvälineille ja molemmilla oma napa on lähimpänä. Ei kannatusta menettävä kepu tarvitse Sippilää kummempaa johtajaa, esim Paavo on liian hyvä mies ketkukepulle nykyään.
      Ainuu taitaa kavereilla olla poikkeus, että jenkki ostaa seksiä ?
      Mitenkä se tämä toinen ? Onko tietoa?

    • S24uomlaineN

      Trumpia pidetään dementoituneena narsistisena sekopäänä, joka haluaa, että häntä rakastetaan ja palvotaan, samanlainen kuin Sipilä.

      • HyväPaavo

        Mutta ahneita molemmat ja saman näköisiä


      • Trömmitröllien
        HyväPaavo kirjoitti:

        Mutta ahneita molemmat ja saman näköisiä

        kommentit aika naurettavia..


      • kysäsin
        Trömmitröllien kirjoitti:

        kommentit aika naurettavia..

        Kumman Trumpin vai Sipilän ? Vai molempien ?


    • Trumh.on.oikeassa

      Trumhpin Kiinan tullit on paikallaan, samoin pitäisi EU:n tehdä ja muidenkin.
      Tuollainen kommunistinen diktaattorimaa ja tuotteitaan ostamme. Ei mitään järkeä.
      Ihmisarvoa Kiinassa poljetaan, siksi tuotteet halpoja.

      • Tiäksä edes mist on kysymys, kun puhutaan noista tuontitulleista. Niis hävii yleensä niiden tullien ensiasettajat.


      • kiinanmalli

        Lahkolaisen aktiivimalli polkee ihmisarvoja. Miksi muuten suomalaisyritykset siirtävät tuotantoaan Kiinaan?


      • kysäsin

        No mutta pikkuinen, onko kommunistimörkö noin säikäyttänyt.
        tiedätkö sinä pikkuinen, mitä kommunismi pitää sisällään, mitä ovat nuo tullit ja kuka on Trump ?
        Kiina on paljon, paljon vanhempi ja viisaampi kulttuuri kuin Suomen, vai mitä vähäpoika?


    • aattelia

      Herrojen ero on tässä:Trump pitää vaalilupauksensa , Sipilä pettää vaalilupauksensa . Trump purkaa poliittista hyvävelijärjestöä , Sipilä kasvattää poliittista hyvävelijärjestöä . Trump ajaa kansalaistensa etua , Sipilä on EU:n kumileimasin . Trump on itse vaurautensa ansainnut , Sipilä on koplannut valtion tukiaisilla ja sisäpiiririkoksilla omaisuutensa . Trump on sanansa mittainen , Sipilä pettää kepumaiseen tyyliinsä. Kiina on Suomestakin varastanut tuotesuojattuja tavaroita esim. Fiskarsilta . Mitä meidän rähmällään Sipilät ovat Kiinalta vaatineet kopioinnin estämiseksi ? Ei mitään ! Trump on tähänkin nyt puuttunut , ONNEKSI . Se koituu myös Suomalaisten tuotteiden kunnioitukseen tuotesuojan osalta .

      • Älänyttaasjaksa

        Tyypillistä Tömmitrölli jargonia,,,,,,,,


    • aattelia

      Olenkin siirtynyt Batsonni kanssa Putinin leiriin. Syömme iltakaalisopan ja sitten panemme toisiamme peräsuoleen. Nam Nam

    • Täytyy ihan kirjautua , kun aattelijana kirjoittaa joku toinenkin , siis tämä peppupanosta tykkäävä..... . Syy miksi puolustan Trumpia on : meillä on tapana kunnioittaa vaalitulosta , Eu -maitakin on pystyttänyt "raja-aitoja" estääkseen pakolaisten maahantulon , Eu on itse asettanut Kiinalle tuontitulleja , Eu ei siedä jäsentensä demograattista päätöksentekoa esim. Puolassa , Suomesta löytyy härskiä Venäjämielistelyä , Muissa demograattisissa maissa moni Suomalainen poliitikko olisi joutunut eroamaan jääviysasioiden takia esim. Pekkarinen yritystukiselvitys johtajana ym . , Meilläkin Vuotajat erotetaan esim. Manninen vuosi Halosen kautena tietoja Jäätteenmäelle , Eu on Bildenberg ryhmän talutusnuorassa , Trump tuo uutta verta ohi vanhojen puoluekoplausten , siksi Suomessa ei mikään muutu , koska kaikki poliitikot ovat samassa veneessä. Esim. Ville Niinistö ei tehnyt mitään Talvivaaralle ympäristöministerinä . Trump tekee vihdoin Pohjoiskorealle jotain . Trump on oikeassa että YK on perseestä. Esim. Syyria , Ugraina , mitä YK on saanut aikaiseksi , kun Venäjällä on veetto-oikeus ... Ei Mitään . Ainoastaan tyhjiä kriisipalavereita . Moni Trump vihaaja komppaa suurtamediaa suoraan , eli toimii itse kumileimaisimena ja olisi toivonut Clintonin voittoa . Bill Clinton harrasti anaaliseksiä Monican kanssa , kertoo wikipedia , ja valehteli täten oikeudessa . Kekkosella oli nais-seikkailuja.Meidän piispa Kantola teki HUORIN piispana ollessaan . Putinilla on uusi naisystävä . Ranskan presidentit ovat aina ryvenneet nais-seikkailuissa . Onko näitä nostettu meillä Suomessa tikun-nokkaan ? Trump ei ollut edes pressa väitetyllä seksiseikkailuhetkellä . Ammatti pornotähden etiikkaan pitäisi kuulua asiakkaistaan vaitiolovelvollisuus . Tiedän monta Lestaadiolaista miestä ,jotka harrastavat salapanoja .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1437
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      810
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe