Onko mitään mahdollisuutta jäädä vartiopäällikön hommiin palveluksen jälkeen jos on taustalla muu (leko-apumekaanikko) auk kuin spol? Kiinnostaisi mutta nouseeko esim voimankäyttöoikeudet esteeksi?
Sotilaspoliisi sopimussotilas
Amekkkikade
2
3784
Vastaukset
- xcfvf
Ihan turhaan!
Ei sinun asenteillasi päästä niihin hommiin koskaan.. - aapeeee
No, tarkoituksena oli kartoittaa onko tällaisia tehtäviä edes tarjolla. Millä tavalla kysyminen osoittaa huonoa asennetta, kun kerta esivalittuna aukiin päässyt? taisin langeta trolliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437377
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512852Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1861829- 471541