EN SAA ORGASMIA!

Onnetontamenoa

Olen nuori nainen ja mua mietityttää että miten hitossa voisin saada elämäni ensimmäisen orgasmin. Mikään ei vaan tunnu auttavan. Olen yrittänyt vaikka mitä ja nyt minua on jopa auttanut joku tässä asiassa mutta sekään ei ole muuttanut tilannetta. Alan olla epätoivoinen...

13

2078

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuinkas nuori olet, ja mistä päin..... Jos täysi-ikäinen ja Satakunnan alueella, laita meiliä. Nim. Merkin takaa löytyy meiliä.

      • HEINOLANMUKAVASTÄ42

        OLEN HEINOLANMUKAVASETÄ 42VUOTIAS RASSAAN SUN PEHVAN JA SUOLEN KUNOLLA TAKUU ORGASMI LIDELEN PARKIIN TERVETULOA


    • Herr-Lederhose

      En ole orgasmiherkkä, vaikka mies olenkin. Mulle orgasmi on siinä mielessä vaikea, että mitä enemmän saada haluan sen, sen kauemmaksi se pakenee. Mulle ainut keino on antautua nauttimaa seksistä ja kosketuksesta ilman päämäärää. Tyttöystäväni on samanlainen. Sitten, kun vapautuu, niin niitä saattaa tulla useampia päivässä.

    • Sexguru

      Kerrohan alkuun konstit, joita olet kokeillut. Tai toisaalta, mitkä näistä on jo testattu ja mitkä vieneet pisimmälle: Pillun nuolenta, värisevä tekokalu, klitoriskiihotin, sormet, suihku, yhdyntä, suihinotto mieheltä, edellisten yhdistelmiä? Mitkä on sellaisia juttuja, joita et ole valmis kokeilemaan?

      Entä kiihotutko kunnolla ennen orgasmin tavoittelua? Kastutko kiihottuessasi? Millaiset asiat ylipäänsä kiihottaa? Katsotko pornoa ja jos niin millaista, luetko eroottisia kirjoituksia? Kiihotutko edellämainittujen yhteydessä?

      Näihin vastaamalla voi tarkentaa vastauksia. Yleisesti suosittelen kokeilemaan näitä..

      Pilluasi nuoltaessa kaksi sormea sisään emättimeen, puristele ilolihaksillasi sormia rytmikkäästi, samalla jalkojakin jännittäen, nuolenta leveällä kielellä suoraan klitallesi, aika voimakas painautuminen.

      Tekokalu jossa moottori varressa, toinen kärjessä, mieluummin hieman turhan iso, jotta saat venytystä hieman samalla, tekokalun varsi pilluvakoa vasten, klitalle painaen, vastaavaa puristelua lihaksillasi. Samalla voit katsoa kiihottavaa pornoa tai sitten vain fantasioida.

      Yhdynnässä nainen päällä, liike ylös noustessa lantio eteen, jännitä paikaat tiukaksi, alasmennessä paikat rennoksi, alhaalla painat klittaa miehen häpyluuta vasten ja liikutat lantiota eteenpäin.

      Takaapäin naidessa omilla sormilla klitalle kyytiä tai tekokalulla suristelet.

      Kerrohan lisää, kokeile näistä uudet jutut ja kerro miten meni.. Olispa kiva bos näistä olis apuja :)

    • Omin käsin onneen. Etsi klitoriksesi, ylhäällä klo 12, se on pitkä, etsi varovasti klitoriksen pää, klitoris on kuin joutsenen kaula, pää muistuttaa miehen peniksen päätä esinahkoinen, hyväile, vedä "esinahkaa" hellästi.

      Jos tämä tuntuu pahalta hyväile vai klitoristasi, sisään...ulos.

    • SoriMiehet

      Omasta kokemuksesta vahva suositus: Kokeile toista naista<3

    • Nautinntoo

      Muistan tuon tunteen, itse olin siis 25 kun sain ekan orgasmin, tai lähinnä sain jo pari kymppisenä yhden tyypin kanssa, mutta ajauduin huonoon parisuhteeseen parin muun tyypin kanssa ja itsetunto lytättiin maahan, eli tuo yhden tyypin lisäksi olen saanut vain itseni kanssa pahojen parisuhteiden jälkeen toivuttua.

      Eli olin siis myös epätoivoinen ja kerran vain keskityin pornoon ja hyväänoloon ja siihen fiilikseen niin hyvin, että huomasin taas että tuntuu sellainen, ettei pysty enää jatkamaan, jatkoin silti ja siinä se oli ja on pysynyt. Kyllä se tulee kunhan keskityt pelkästään siihen hyvään oloon. Itse en saa siis leluista kauheasti apua, sormet klitalla on aina vaan se konsti.

    • alfabeta

      En pidä asiaa erityisen teknisenä, että pitäis käyttää kaikenlaisia konsteja ja temppuja. Naisen olisi hyvä osata rentoutua, vaipua tilaan jossa voi olla tässä ja nyt, ja tietoisuus kaikesta muusta unohtuisi. Kyse on paljolti mielentilasta. Pitäisi osata upota siihen hetkeen. Pää tyhjenee, ja näkösektori supistuu kuulokin heikkenee. (Yleensä sitten jos siitä "herää", menee asiat pieleen). Halun ja himon pitäisi olla suuri, silloin on jo puolessa välissä päämäärää. Samoin miehen ihtohimon tulisi olla palavaa, roihuavaa, palvovaakin, ihan kuin haluaisi syödä toisen nälkäänsä, suudella jokaisen neliösenttimetrin ihoa. Näin asian näen - pitää olla intohimoa.

      Kerran eräs nainen kertoi, että oli saanut eka kerran mun kans. Sen mies ei ollut pussaajatyyppi, eikä erityisen himokas. Minä taasen olin naiseen ihan hulluna. Se oli aivan normaali lähetyssaarnaajajuttu, ilman mitään sen kummempia lisukkeita.

    • Nuori nainen sinun kannattaa palata ihan alkuun ja aloittaa siitä millainen suhde sinulla on omaan kehoosi niin fyysisellä kuin henkisellä tasolla jos käy ilmi että kehossasi on jokin sellainen alue tai muoto josta et erityisemmin pidä tai muuten häiritsee niin se on se todellinen este sille ettet saa orgasmia mutta se asia korjaantuu kun luot hyvän eroottisen suhteen omaan minääsi ja fyysiseen kehoosi.

      • näkemykseni

        Monenkohan miehen tarvitsee miettiä tuollaisia ja kikkailla sitä tätä ja tuota. Ei kehenkään vaikka olis kuin läski ja huono itsetuntoinen. Kaikki nämä hölympölyn jutut vaan kertoo sen tosiasian, että naiset ei saa mitään orgasmeja oikeasti. Keksitty juttu. Katsokaa vaikka pornoa. Voitte katsoa tuhatkin seksisessiota ja naiset eivät koskaan saa niissä orgasmeja vaikka on maan kovimmat panomiehet asialla. Mies saa aina.
        Itsekkään en ole koskaan saanut partnereitani tulemaan, vaikka joku on jopa yrittänyt näytellä sellaista, mutta tottahan minä nyt miehenä aidon orgasmin tiedän ja tunnistan. En usko enää naisen orgasmiin.


      • Naisen orgasmi tapahtuu korvien välissä, sinne täytyy ensin päästä sisään..... Miehet.


    • Oletko saanut kunnon nuolemista ja kehon saman aikaisesta hieromisesta jos et niin ota yhteyttä [email protected] jospa keksitään yhdessä ratkaisu

      • Ainiin ja olen 28 vuotias


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6319
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      379
      6125
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5850
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3952
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2355
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2335
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      117
      1393
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1221
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      182
      1052
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      877
    Aihe