hän on lutka, me olemme lutkia, te olette lutkia, he ovat lutkia,
Minä olen lutka, sinä olet lutka
jokapuolella
3120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miksi normaalia elämää elävää nimiteltäisiin noin ? Elämän perusjutut eivät ole paheksuttavia . No uskonnnon käsitteiss kyllä mut uskovaisiahan emme ole .
vihainen? Kaukana siitä. 👴
Vähän kuin pyöriteltävä pyörä ja renkaan alle jäävä insinööri renkaita vaihtaessaan autoon, väärälle kaistalle varmaan vihaisuus asia tuli.
Jos, niin... jos erilaisista palstoista alkaisi käyttää nimitystä "kaistat", väärällä kaistalla ajelee ja kirjoittelee samalla ajaessaankin.
Vahingossa menee väärälle kaistalle autolla, vastaantulijoiden kaistalle, eivätkä vastaantulevien autojen valotkaan silloin ehdi väistää vaan törmäys on ilmiselvä.