Onko Jassu tosiaan valittu Lumenen mallikasvoksi? Luultavasti on kun facessa on mainoskuva. Nyt alkoi Jassu tahkoamaan rahaa!!
Hyvä Jassu!! Kaunein ja luonnollisin kelpasi Lumenelle!!
Hyvä Jassu!! Kaunein ja luonnollisin kelpasi Lumenelle!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
No joo, kuva nyt vaan on julkaistu Lumenen kehyksellä, johon kuka vaan voi laittaa kuvansa.
On on! Tietenkin on!
Jasminia revitään nyt jokapaikkaan, koska hän on töissä!
Se ei ole syy, vaan Kososen pakkomielle keskustella Jassusta.
ja taas ikävä Kososta :DDDDDD yritä jo päästä yli vaikka jouduitkin TAAS jätetyksi.
Eiköhän Lumenella ole varaa palkata ihan oikeitakin malleja. Kuka vaan voi liittää nuo mainoskehykset facekuvaansa, ilmaista mainosta Lumenelle.
Johan tuo tuli aiemmassa viestissä selvitettyä.
Jassu ei ole naistyypiltään Lumenen imagoon sopiva.
Joten ei taatusti ole Lumenen malli.
Yritätkö vääntää siitä kinastelua?
En, kerroin vaan että Jassu on liian tumma Lumenen mainoskasvoksi.
Lumene markkinoi pohjoismaalaisilla mielikuvilla.
Näetkö useinkin kinastelua normaalissa keskustelussa?
höpölöpön taas sinun mutu-jutuillesi.
suu jauhaa, mistään ei mitään tiedä.
Lumenen Light me way- kampanjassa on mukana montakin tummaa naista! Mm. Meeri Koutaniemi.
Älä jauha tollo, kun et tiedä:D
Koutaniemi on mukana, koska on saanut kansainvälistä mainetta naisten oikeuksien puolustajana valokuvillaan.
Jassu on ansainnut maineensa ns. kohujulkkuna, esiintyen pikkutuhmssa kuvissa jne. Ei ehkä ole sitä, mitä Lumenen markinointitiimi hakee :D
Koutaniemi on myös iholtaan vaaleampi kuin Jassu. Toki Koutaniemikin on hieman liian tumma, mitä tulee Lumenen meikkeihin: Lumenen meikeissä on hyvin hennot värisävyt ja pigmenttiä niukasti. Ei näytä oikein hyviltä tummissa piirteissä. Toimii parhaiten vaaleilla ja punahiuksisilla.
Lopeta nimitteleminen, se ei ole asiallista keskustelua. Opettele nettietiketti ja säännöt.
Kylläpä palstatollo on taas muka niin fiksua:D
Nettietiketti? Sen sanan toin muuten MINÄ tähän palstalle ENSIN. Palstatollo ei ollut sellaista ennen kuullutkaan :D
Hienoa, kun osaat kopsata nyt muilta sanoja:D Opettele niiden merkityksetkin vielä:D
Jasmin sopisi ja SOPII erittäin hyvin Lumenen kampanjoihin.
Palstatollo ei ole se, joka päättää kuka sopii ja kuka ei.:D
Palstatollo esittää taas niin fiksua, illalla onkin sitten jo paska, pyllynreikä-pyllyseksi-juttujen vuoro.
Tyhmä ja sairas palstajauhaja. :D Älä esitä:D
Viimeistään nyt olen vakuuttunut siitä, että olet todella pahasti sairas. Koeta hankkiutua hoitoon.
ja sinuahan ei ole edes hoito ja lääkitys auttanut:D
Sinähän tunnut tietävän paljon asioita anonyymeistä kirjoittajista. Semmosta se on LaaLaa-maassa, asukkaat tietää kaikesta kaiken, koska äänet päässä niin kertovat...
et ole enää edes anonyymi. Sinut tunnistetaan ja tiedetään:D Sinut on niiiiiin helppo tunnistaa jo pelkästään sanavalintojesi, sanajärjestyksesi, suppean sanavarastosi ja kielioppivirheidesi vuoksi:D Puhumattakaan tekstin sisällöstä:D
Vaikka sinä reppana vaihdat nimimerkkiä, yrität esittää välillä muka hyvinkin fiksua jne. Sinut tunnistetaan AINA:D Eikä pelkästään Suomi24-palstalla:D
Puhu vaan itsestäsi, sinut kyllä tunnistaa jonkinlaiseksi avohoitopotilaaksi. Ja jos viestien sisällöstä puhutaan, niin katsopa nyt noita omia kirjoituksiasi ihan rehellisesti... hah!
Minä en suoli-palstoilla edes usein kirjoittele, ja somessa en kirjoittele lainkaan. Yleensä ohitan täällä varsinkin sinun kirjoituksesi kommentoimatta niihin mitään, koska mielestäni kirjoituksesi ovat typeriä ja aggressiivisia purkauksia.
Niin että dingeli-dong vaan sinulle.
Ei mene läpi:D Viestieni sisältö? Paljastan mt-eläkeläisen valheita ja korjaan kielioppi-ja asiavirheitä. Noloahan se on, kun mt-eläkeläinen on muka on niin lukenut mies ja hyvissä ammateissakin vielä:D
Mt-eläkeläisen viestit pyllyreikä, pyllyseksi, pyllynhaju, koukkunokka, riipputissi- tasoa. Ja virheitä ja valheita täynnä:D
Ensinnäkään en ole mies.
Toiseksi, en ole mt-syistä eläkkeellä.
Kolmanneksi, en ole esittänyt tällä palstalla koskaan mitään valheita.
Neljänneksi, en puhu täällä enkä muuallakaan mitään pylly-juttuja.
Olet sekopää.
vaikka paljastuitkin taas:D
Jos oikeasti olisit nainen, olisit vastannut lauantai-illan kysymyksiin:D
Hölmö:D
Mistä ihmeestä oikein puhut? En ole ollut tällä palstalla lauantaina....olet sekoboltsi :D
Ei ole riidan haastoa, jos puolustaa kiusattua, paljastaa valheet jne.
Palstan riidanhaastaja on vellihousu-mies, ainoa jolla on aikaa räyskyttää 24/7
Nimitteleminen on riidanhaastamista, ja sinä teet sitä joka viestissäsi. Olet aggressiivinen ja huonotapainen jankuttaja. Tuot mieleeni erään tyypin, joka kirjoitteli joskus näillä palstoilla nimimerkillä "Juha82Outolintu ".
nimittele koskaan ketään koukkunokka, riipputissi, syylänokka silmäpussi, laatikkopää, lötjäke, vinttimölli ym. ym.ym.
5-vuotiaan tasolla olevia "lällätyksiä".
Minä en ole nimitellyt tällä palstalla koskaan ketään noilla sanoilla.
Mutta olet ilmeisesti niin sekaisin päästäsi, että luulet kaikkien krjoittajien olevan yksi ja sama henkilö?
itse huomannut, että täällä ei ole muita jassodissajia kuin sinä? Päivittäin. Joku satunnainen parin kommentin heittäjä voi joskus käydä palstalla, mutta 24/7 jassodissaaja olet VAIN SINÄ . Sairas.
Luulee sinuakin Kososeksi, kuten minua lauantai-iltana toisessa ketjussa. Syytteli, että olen sanonut olevani AD, ambulanssikuski ja sairaanhoitaja. Ad tuli siitä, että joskus aiemmin olin sanonut olevani töissä ad to-aamu, joka ei tarkoita, että olisin joku AD, vaan olen töissä to-aamuun saakka. Sairaanhoitaja en ole sanonut olevani, vain sen, että minulle tulee Tehy,
joka on terveydenhoitoalan ammattilaisen lehti. Ambulanssikuskista en ole koskaan puhunut. Sanoi minun käyttävän töissä navigaattoria, no ei niitä koneita ihan suoranaisesti navigointiin käytetäkään, mutta elämää pitävät yllä.
Täällä ei sovi kysyä, kuka avaa näitä Jasminin yksityiselämän tietoja sisältäviä ketjuja. Mutta ei kai hänen sairaslomapäivistään tiedä muut kuin hän itse? Tai kuka muu mollaisi jatkuvalla syötöllä vanhaa panoaan, jos ei olisi jotenkin osallinen asiaan? Tai sinä joka tätä Kososta haukut, miksi teet niin? Mitä tiedät hänen ja Jasminin menneisyydestä, kun näet Kososen ihan joka kommentissa?
Tällä Kososella ja Jasminilla lienee jokunen kana kynittävänä keskenään. Miksi muuten "onnellisessa" parisuhteessa elävä jaksaisi riippua kiinni vanhassa hoidossaan ja kirjoitella hänestä yötäpäivää?
Ai niin, tänään oli lyhyt aamuvuoro, nyt vapaa ad ke-ilta.
Olen siis vapaa AD. Istutan kohta kevätkukat. Auton mittari näytti tänne etelärannikolle 14.
satu tuokin:D Satuja ja tarinoita:D
ja tarinoiden kertojalle: Pelkästään jo viestihistoriaa selaamalla selviää, että kuka olet:D Olet jättänyt vain håstägit pois just saying ja just asking höpinöistäsi. Muuten tekstit samaa tuttua iänikuista paskaa Ausseista ja Borooteista.:D
Miksi et vastannut kysymyksiin jotka sinulle esitettiiin lauantai-iltana?
Oletuksena viestissä oli, että olet nainen.Sellaisen mielikuvanhan sinä haluat luoda.
Laitapas jankuttaja linkki siihen " viestihistoriaan ", jota tällä palstalla "selaat"!
Et nimittäin pysty.
Etkö osaa katsoa viestihistoriaa vai esitätkö että et muka osaa katsoa itse. Tuliko kiperä paikka, kävikö käry TAAS:D:D
Sinulla, palstan omalla Räksy Raivolalla poreilee päässä pahasti.
Kai lumene nyt sentään suomalaisen mallin ottaisi, tuskin ketään intialaista.
pöhöttynyt mt-eläkeläinen päätä:D
Noi Lumenen raamit on kenen tahansa vapaasti käytettävissä. Ei siinä mitään sen kummempaa. Niin että tosiaan ei ole valittu Lumenen mallikasvoksi. Lumenella ei edes niin vahvoja meikkejä ole että peittäis Jassun ihon kirjavuuden, tirsk! Joe Blancon mönjiä tarvitaan peittään Jassun läiskät.
mies se täällö taas tirskuu, niinkuin akat:D Meikin valmistajan nimi ei edes ole oikein, muukin teksti täyttä paskaa:D
Höh, äkkiäkös tollaset pisamat ja läiskät on peitetty kaiken maailman
puutereilla ja mömmöillä. Voi hyvänen aika sentää, naama kun naama,
olkoon vaiks Timbuktusta nää mallit, kyl maailmas massaa piisaa.
Eikä tarvi pärstämallit vissi yloppilasplärääkään, et sopii kyl Matamille tuo hommeli.
Jassuhan on omien sanojensa mukaan puoliksi kanadalainen.
Juu, Blascoa Jassoon pisamiin. Vaaleat, keijumaiset ja kuulasihoiset Suomineitokaiset ovat Lumenen kohderyhmä. Se nyt vaan on fakta.
Mikä siinä niin palstan 247Pikkuräksyä kiukuttaa.
Ei jassu tarvi voiteita. Sehän väitti juovansa joka aamu kupillisen sitruunavettä koska se ”heleyttää ihoa”. Ainiin, taannoin hän väitti aloittavansa päivän polkaisemalla taivaanvanhalla kuntopyörällä 10 kilsan lenkin.
Voi kun kiva kun Jassulla on uusi punainen paita. Mihinköhän väliin se vaatekaapin värijärjestykseen sopii.
Huomaa korostus siitä että on käyty ”shoppailemassa” ja ”äidin” kanssa. Tämä oli tarkoitettu vihjeeksi että rahaa on ja jassu pistää.
Suuri mällidiili
Liekö uusi miesmäisempi papsu hakusessa neitopapsun tilalle.
Juu, röökimuijia ei kasvomalleiksi huolita. Siinä ei paljon sitruunavesi auta, kun polttaa topan norttia päivässä. Parhaiten tuonkin luuskan iho kirkastuisi, kun lopettaisi tupakinpolton.
Äläs ny Kosonen viitsi ihan lapsellisuuksiin langeta noissa kommenteissasi. Sulle hän kelpaisi kaikkine vikoineen, jos vaan vielä hänet saisit.
Älähän isoreva oleta kaikkia palstalle kirjoitavia kososiksi.
AINA iltaa kohti hermot kiristymään:D Kun monta kertaa päivän mittaan nolataan palstalla ja jää valheista kiinni:D
Sä olet niin kova nolaamaan. Ihan huippu. Ehkä Suomen paras nolaaja suomi24:ssa.
Räksy Raivola se vaan ei nolostu, vaikka olettaa kaikkien kirjoittajien olevan yksi ja sama henkilö. Uskoo niin vakaasti omiin luuloihinsa. Liekö kyseessä paranoidi skitsofreenikko, vaiko ihan tavallinen Patalaiskantien yksinkertainen asukki?
Häpeisit nyt jo, Räksy!
Voitaisiinko keskustella kv-celebrity model, blogger, real foodie Jazzo Mäntylokista? Kyllästyttää, kun nämä hauskaksi tarkoitetut ketjut kääntyy loputtomaksi jankkaamiseksi.
pussisilmä, riipputissi, konkkanokka , pyllynhaju, pyllyseksi loputonta jassoraivoa. ¿Mitä hauskaa siinä on?
Kyllä moni kommentoija osaa nasauttaa niin eläväisellä kielellä ja hauskasti jokaista tyrkkyä vuoron perään, että hyvät naurut joskus saa :D
Sinä sen sijaan olet äääääääääärettömäään tylsä tapaus. Ja huumorintajuton.
Pyllyjutuista olemme samaa mieltä, ei jaksa naurattaa.
ovat sinun:D Siirry miehiin, jos et naisia saa:D
voi huoh mikä vajakki sä olet...
ja jauhaa pyllyseksi-juttuja, siirry miehiin.Kyllästyttäviä nämä sinun pyllyseksi- horinat. Yhtä kyllästyttäviä kuin riipputissi, konkkanokka ja syyläotsa-horinat.