Sielä se sika vaan hymyilee Iltalehden sivulla...
Turun puukotuksista syytetty
xxxxxxxxq
332663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Juristit saivartelee ja kuppaa yhteiskuntaa päämiehensä, terroristimurhaajan, tahdon vastaisesti. Mitä pitempään saadaan käsittelyä venytettyä sitä paremmat tulot Gummerukselle ja kumppaneille. Seuraavaksi murhaaja raahataan Hoviin ja lopuksi haetaan valituslupaa Korkeimpaan. Sairasta touhua. Kaikki tämä kalliiksi käyvä sirkus olisi voitu välttää poliisin päättäväisemmän toiminnan tuloksena tapahtumapaikalla.
Olisi vältytty tulkkipalveluilta, koska syytettynä raudoissa olisi silloin turkulainen poliisi.
Poliisin etiikka on sama kuin poliitikon: Älä tee mitään, mistä voi seurata ikävyyksiä.
Joskus muinoin noita sanottiin Desanteiksi.Kiinni jäädessä poistettiin samantien
Mitenkä vartialla saa olla jihadisti paerta.
Tässä on nyt joku väärinkäsitys.
Jep, se poika on syytön mussukka.
Toivottavasti linnassa mussukalta pyyhkästään hymyt naamalta!!!!
Hienoa kun iloisemman kulttuurin edustaja hymyilee toisin kuin me jurot suomalaisjuntit.
Laki voimaan ,mikä lakkautettiin 1949...eli kuolemantuomio.
kannatetaan!
Sitähän nuo terroristit haluavatkin. Ennemmin ottaisin terroristeja varteen käyttöön jonkun lähes hyödyttömän pakkotyö rangaistukseksi. Voisi vaikka siivota ojanpohjia tiukassa valvonnassa.
Selviikö ilman mustelmia Saramäessä...
Mieshän oli vain etsimässä tietään sipilän kehumaan majoitukseen ja joutui navigoimaan puukolla, kun ei ollut annettu parhaimpaa smartphonea heti Suomen rajalla. Tällaista sattuu, kun tieto ei kulje ja on hieman kielimuureja.
Onpa taas tuo hävytön ylläpito poistanut monen monta viestiä sen takia, kun totuutta ei saa sanoa. Tämä länsimainen oikeuskäytäntö on niin perseestä kuin vain olla ja voi. Kaikkihan muistaa miten Norjan sarjamurhaaja Breivit teki 63 uhria ja sen jälkeen häntä kohdeltiin kuin kuningasta. Mahtoi maksaa Norjan valtiolle huimia summia breivikin oikeus sirkus.
Samankaltainen sirkus on nyt menossa ja suomi poika maksaa isoja summia jonnin joutavasta sirkuksesta, jossa päähenkilö saa olla julkisuuden henkilönä pitkän aikaa.
Voi elämän kevät tätä naurettavaa touhua. Puolustus asianajaja koittaa vängätä selvääkin selvempiä murhia tapoksi vain sen takia, että hänen kuuluu vesittää kovan palkan edestä murhaa vain tapoiksi, jotta syyllinen pääsisi helpommalla.
Joka toiselta hengen riistää, on aivan yksi ja sama, tekikö sen tapon vai murhan nimissä, lopputulos kun kuitenkin on sama.
Kuolemantuomio pitää ottaa uudelleen käyttöön. Mitä hemmetin järkeä siinä on, että kun murhaaja ensin aiheuttaa hirvittävät vahingot, jotka lopulta tulevat veronmaksajain piikkiin ja sitten vielä pitää pitää joutavat tuomio rituaalit, joissa syytettyä varjellaan kuin pyhimystä, ettei vaan kukaan pääse kolistamaan.
Jos minä olisin tuomoisessa tilanteessa kuin tuo murhaaja, niin arvatkaapa mitä?
Panisin oikeutta niin halveksivasti kuin ikinä voisin. En suostuisi kävelemään, vaan kannattaisin. Nauraisin, laulaisin ja huutelisin ja sylkisin. Lysähtäisin vielä penkiltä maahan makaamaan ja kusisin lattialle. Tuollainen oikeuskäytäntö saisi minut tekmään siitä pilkkaa oikein kunnolla. Minä olisin alkanut kameroiden edessä esittämään sirkuspelleä.
Jo nyt näki, kuinka murhaaja nauttii tilanteesta ja tästä länsimaisesta hölmölän touhusta.
Sanoi suoraan olevansa murhaaja ja terrosristi ja sitten vielä tämä typerä puolustaja vielä koittaa muuta väittää, ettei ole murhaaja eikä terroristi.
Milloin tässä matoisessa länsimaisessa yhteiskunnassa älytään, kuinka järkijättöistä touhua tälläinen oikeuspelleily on ?
Moniko huomasi eilen?
IS kirjoitti lehdessä tämän terroristin olevan sankari.
Sankari sana sanottiin heti otsikossa!
Turha tänne on mitään kirjoittaa. Ylläpito on heti poistamassa. Tätä murhaajaa pitää sankarina pitää ja kunnioittaa. Näkeehän sen miten nauraa partaansa tälle länsimaiselle hourumaiselle oikeuskäytännölle jossa todelliset uhrit ovat maan matosia ja tappaja suuri sankari, jota valokuvataan ja vahditaan, ettei kukaan pääse märällä sormellakaan koskettamaan. Vapaata sanaa ei ole ja suomi poika maksaa kaikki kulut. Kyllä sitä rahaa valtiolta löytyy rikollisten paapomiseen, mutta ei kunnon ihmisten hyvinvonnille. Ei nouse eläkkeet, vaikka itse olisi niitä aikoinaan maksanut, mutta näille murhaajille kyllä järjestetään täysi ylöspito ja hellän hyvä hoito ja suojelus
Jo tuon naama on nähty. Ei tarvitsisi enää hemmon naama lehtien sivuilla näkyä.
Ja nauraa iloisesti teoilleen
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005637205.html?ref=rss
Hyvä kun näyttää naamansa. Suomen rikollisethan on nynnyjä jotka aina peittää naamansa oikeudessa.
Tuota kaveria naurattaa, kun tietää pääsevänsä parilla vuodella, muilta vangeilta eristetyssä turva sviitissä. Oikeudessa jos vähänkää virnuilee, niin pitäisi olla oikeus lyödä naama tohjoksi.
Ei se ole turvassa vankilassakaan.
Kyllä siellä tulee aina vastaan joka tekee pahoja sille.
Tämä on fakta! Jos joku todella sitä haluaa siellä. Tai pitää olla täysin suljettu lukkojen taakse että ei kukaan pääse.
Katkokee sen jokainen luu... hyytyy hymykii samalla..
Ajakaa parta pois ja Venäjältä vuokrataan vankilapaikka sopivalta suunnalta.
Pian on taas kesä, kärpäset ja kerjäläiset. Paikallisaviisi Turkulainen kertoo viimeisenä mainitusta kausi-ilmiöstä, sillä lehden oma toimittaja on joutunut tekemisiin kerjäämisen kanssa Turun keskustassa. Romaniasta ja Bulgariasta muuttolintujen lailla lehahtava järjestäytyneeseen rikollisuuteen kuuluva alalaji on ottanut käyttöön uusia menetelmiä. Aktiivisuuden. Enää ei nökötetä passiivisesti paikoillaan pahvimuki kourassa. Nyt käydään päälle. Toimittajankin rieveleihin tartuttiin ja vaadittiin rahaa. Myös rihkamaa yritetään kaupata kaupunkilaisille väkisin. Rahaa ei saa antaa eikä mitään pidä ostaa, toteaa poliisi. Kerjäläisten agressiivisesta käytöksestä tulee ilmoittaa poliisille.
Toimittaja Ville Mäkilä (päällekäymisen uhri) pohtii kolumnissaan EU:n vapaan liikkumisen takaavan lainsäädännön haittapuolia. Jos liikkuvat hyvät asiat, liikkuvat myös pahat. Turun kaupungin päättäjiä kaupungin turvallisuustason laskeminen ei kiinnosta. Ei kiinnostanut viime elokuussakaan, sillä kunnon keskustelua aiheesta ei valtuustossa käyty. Nythän tänne haluttaisiin Helsingin esimerkkiä seuraten ilmainen terveydenhuolto laittomasti kaupungissa hengaileville ja samaan piikkiin voitaisiin varmasti keksiä jotain kivaa palvelua järjestäytyneen rikollisuuden edustajille kun on heilläkin ne ihmisoikeudet. Kesän mittaan kaatuu kävelykadun kiveykseen muutama turkulainen rollaattorimamma ja tulee ryöstetyksi moni hauras pappa. Nuoremmatkin jäävät alakynteen kerjäläisriiviöjoukon edessä ja erityisesti vammaiset kaupungilla liikkujat ovat suuressa vaarassa.
Turun jokiranta on vielä katoamatonta kansanperinnettä, mutta kauppatorin ympäristö ja kävelykatu ovat kumma sekoitus vaarantuoksuista, kihisevää Lähi-Itää hunnutettuine naisineen ja arabiaa puhuvine tummakutrisine miesryhmineen. Tämä näkymä maustetaan pakkasten päätyttyä vielä itäeurooppalaisen mustalaiskulttuurin nurjimmilla puolilla. Jo on smoothie. Monikulttuurinen. Vähänkö nolottaa, kun tulee turisteja.
Yep, kirjoitit, "kun tulee turisteja".
Optimistista!
Nehän turistit lakkaavat tulemasta, kun nämä "kerjäläiset" saavat yliotteen.
Luulen, että lupiini saa puoli vuotta ehdollista.
Valtio maksaa hänelle vangitsemisesta aiheutuneista henkisistä traumoista muhkeat korvaukset.
Tyrkkuun lisää näitä, tuntuu menevän täydestä ja tätä toimintaa ei hyljeksitä.
yhtä riemuiten kuin tekiä siitä tuumattaan
Marokkolainen jakoi vaan uskontoansa kuten Muhan-metti on käskenytkin.
Miksipä ei hymyilisi,,hymyileväthän varmaan myös lähetys-saarnaajat pimeimmissä Kongon takametsissä,jos onnistuneet jakamaan uskontoaan.
Niin nätin ja kiltin, viattoman näköinen poika. Eipä osaisi pelätä. Nyt vaan pitää epäillä kaikkia oman hengen ja turvallisuuden nimissä.
Koppiin vain ja halvinta koiran ruokaa perään. Siellä on kiva odotella neitsyitä ja miettiä tekojaan.
Pelkäämään+ei+auta+ryhtyä.+Kaikenkarvaisia+kävelee+kadulla+vastaan+joista+95%+on+kuitenkin+jollain+tavoin+järjissään..
Kelpaa naureskella, kun tiedossa on tasoltaan vähintään neljän pisteen hotellimajoitusta vastaavat vankilavuodet Suomessa täysihoitoineen, 2...3 lämmintä ateriaa päivässä, täydellinen terveyden- ja sairaanhoito, päivisin viriketoimintaa. Olot laadukkuudellaan monin verroin voittavat monen vanhuksen olot Suomessa. Samalla tavalla ylimielisesti käyttäytyi norjalainen massa-ampuja B, joka nauttii täysihoidostaan rikkaassa Norjassa.
Ne vapauttaa vielä tuon.