Lylykö ehdottanyt omia bisneksiään hyödyttämään

suoraansanottuna?
ja tuollainen sitten johdossa, vai taivaan vallat tätä röyhkeyttä ja häpeämättömyyttä!

https://yle.fi/uutiset/3-9935820
7193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Luitko koko jutun ??
"Lyly on kertonut jääväävänsä itsensä päätöksenteosta, jos työryhmän esiselvitys etenee Pirkkalan suuntaan. Hän korostaa olleensa sukulaiskytköksestä avoin alusta alkaen."

Äänestä
  • ´´Työryhmän asettaminen on osa päätöksentekoa´´ sanoo professori samassa jutussa.
    Korostaa mitä korostaa, ei se sitä poista, etteikö ole ketunhäntä kainalossa.
    Muutenkin Tampere on metropoli-kiimassaan ihan kaheli.
    Kaikenmaailman rakennushankkeita, koko kaupunki sekaisin.
    Kun on pari tuntia poissa, ei enää meinaa pirtilleen tietä löytää.
    Palkkioitaan nostivat ja taloutta pitää tasapainottaa, niin monet maksut taas kaupunkilaisille nousee.
    (Yritn kirjautua, hokee vaan, että sivua ei löytynyt)

    Äänestä

  • ei kun lyly on alunperin ehdottanut tätä, ja nyt puhuu, mitä puhuu.

    Äänestä

Mitäpä tuosta, tapaus ollut kaikkien tiedossa vuosia.
Asunnot ovat tärkeämpiä kuin yksi pelikenttä jonka voi siirtää minne haluaa.

Äänestä
  • Juttu on päivätty 17.11-17, ei siitä sen kauempaa.
    Sitäpaitsi kysymys on jostain muusta, kun asunnot vastaan pelikenttä.

    Äänestä

lyly haluaa pelikentän kahvilansa viereen, miksiköhön?

Äänestä

Mitään uutta auringon alla

Tottakai jokainen vetää himaan päin, ei uusi tieto. Toisaalta vois ajatella niinkin, jääviyssyistä vois moni hyväkin juttu jäädä toteutumatta. Kun kuitenkin pitäis mennä asia edellä, ei sais sulkea ulos jotain projektista, koska joku epämääräinen sukulainen on herra isoherra. Tässäkin tapauksessa toi sukulaisuussuhde on enenpi haitta, kuin etu asiaa pyöritellessä.

Suomi pieni ja vähäväkinen maa, sille ei voi mitään. Jossain kunnallispolitiikassa ei pikkukylässä mikään etenisi mihinkään, jos sukulaisuussuhteet aina estäisivät hankkeiden toteutukset. Toisaalta, pikkunnissa asioista loppupeleissä päättävät suvut, ei niinkään asiat :D

=DW=

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainaainaaina kirjoitti:

suoraansanottuna?
ja tuollainen sitten johdossa, vai taivaan vallat tätä röyhkeyttä ja häpeämättömyyttä!

https://yle.fi/uutiset/3-9935820

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu