Tehdään tästä päivästä hyvä

Laittakaa kaikki edes yksi positiivinen asia tästä päivästä. Ei yhtäkään negatiivista. Jokaiselle meistä on pakko ollut tapahtua edes pieni hyvä asia tänään.

Minä itse heräsin tänään auringon nousuun joka osui suoraan makuuhuoneen ikkunaan ja vielä ennen herätyskelloa.
12353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Minulla tänään kiva olo..
Hyvin nukuttu...
Menen ulos aurinkoon..
Kivet harjattu pois..joten kävely keveämpää...
Vähän sitä ennen..jotain muuta..🍀🌻♥😂
Piis...elämä kivaa...👍

Äänestä

Monta on kaunista,
monta on hyvää,
vain yksi on parasta
tunnetta syvää,
suurin on ihme
myötäelämisen taito,
sen omaa vain ystävä,
jonka sydän on aito. (Eeva Kilpi)

<3

Äänestä

:)Löysin kadottamani avaimenperän jonka luulin menettäneeni iäksi :)Näin ensimmäisen perhosen tälle keväälle :) Lisäksi ilma on just sopiva lenkkeilyyn

Äänestä

Hmm .. Kyllä oli ajatus *hänestä* heti herätessä 😍☀
.. tietenkin onnistuneet kuntosalin harjoitukset 💪 .. kunnon pizza 🍕 .. ei tullut edes paha mieli 😁

Äänestä

Lumet sulaneet ja ensimmäiset krookukset kukkii! Muuttolintuja palannut ja laulavat kilpaa.
Jotkut niistä nokkii matoja viimesyksyisten lehtikasojen alta niin että lehdet vain lentelevät. Aurinko paistaa ja on lämmintä tuulettomissa paikoissa.
Aamukahvin aromit täyttävät pikkiriikkisen kodin. On ruokaa, katto pään päällä,terveyttä, on työtä.
Luoja kulkee vierellä.

Äänestä

HIV-testi

Äänestä

Flow

Äänestä

Auringonpaiste.

Äänestä

Toivoa me tarvitsemme jokainen
vaikka vaan
pienenkin annoksen.
Ellei hukuta haaveitaan,
eikä upota unelmiaan,
vaan on valmis
karikotkin kohtaamaan,
saapuu hymyillen satamaan. -tuntematon-

Kiitos rakkaudesta.
Kiitos ystävyydestä.
...ja yöunesta...

Äänestä

Lintu

Äänestä

Aurinkoinen keli ja sopivan lämmin ei kuuma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hinsdnvfjdkdkdj kirjoitti:

Laittakaa kaikki edes yksi positiivinen asia tästä päivästä. Ei yhtäkään negatiivista. Jokaiselle meistä on pakko ollut tapahtua edes pieni hyvä asia tänään.

Minä itse heräsin tänään auringon nousuun joka osui suoraan makuuhuoneen ikkunaan ja vielä ennen herätyskelloa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu