Verkkokaupassa on silloin tällöin OHO MIKÄ HINTA -nimisessä tarjousmyynnissä olemattomia tuotetarjouksia.
Jo toisen kerran järjestivät "MUKAMAS" tarjolla olevan tablettikoneen myyntiin.
Samantien, ku kello tuli yhdeksän, oli sekunnin kuluttua kaikki 150 kappaletta ACER merkkisiä tablettikoneita myyty.
Kyseinen tarjous on ilmiselvää kusetusta. väitän, että KUKAAN ei ole kyseistä konetta saanut, ja asiasta pitäisi tehdä POLIISITUTKINTA!
Verkkokaupan OHO mikä hinta
8
1930
Vastaukset
- LisäänAsiaan
Ja lisäystä vielä, että aiemman vastaavan "tarjouksen" puitteissa joku oli Verkkokaupan kyseessä olevan tuotteen kyselyalueelle laittanut kysymyksen "Saiko kukaan tosiasiallisesti tätä tuotetta", oli Verkkokauppa POISTANUT kyseisen kysymyksen kokonaan!!!!!!
Mitäköhän Verkkokauppa hyötyy tällaisesta kusettamisesta?
Yksi arvio on, että haluavat ihmiset ilmaiseksi työvoimaksi kuormittamaan dataverkkoaan, ja tekevät jotain mittauskia.
Aiemman "tarjouksen" yhteydessä tuli aina viestiä, "linjoillamme on nyt ruuhkaa, yritä kohta uudelleen"
Meni kolme tuntia yritellessä, mutta enää en tämän puljun tarjouksiin suhtaudu vakavasti.
Oikeasti, kome tuntia minulta VARASTETTUA aikaa, VERKKOKAUPPA. Pidän toimintaa TÖRKEÄNÄ, sekä KUSETTAMISENA, josta pitäisi tehdä POLIISITUTKINTA, ja TEILLE korvausvaatimus tuosta menetetystä kolmen tunnin ajasta.
Tämä asia on laitettava tänne, koska vastausta tähän ei Verkkokaupalta itseltään saa.
Sanovat vain että kyllä tuotteet ovat omistajillaan.
EN USKO!!!! - Mjaaaaaaaa
Kyseisellä tämän päivän valetarjouksella voi olla haluttu saada keskustelua aikaiseksi, ja kaikki keskustelu ja Verkkokaupan nimen oleminen huulilla aiheuttaa ilmaista mainosta Verkkokaupalle.
Keino on kyseenalainen, mutta mikään laki ei liene estää tuollaistakaan.
https://verk.com/hbmdh - Jaksatte_mouhota
Jos 10 000 ihmistä klikkaa "lisää ostokoriin" ensimmäisellä sekunnilla klo 9 jälkeen, niin 150 kpl hupenee sekunnin sadasosissa. Outoa ettei ihmiset hahmota yhtään noita määriä.
- sadoijsa
Itseasiassa klikkauksia tuli todellisuudessa yli 17 000 sekunnin sisään.
- Känkkäränkkäpäivä
Huvittaa että heti ollaan vetämässä jotain salaliittoja peliin kun tavara loppuu kesken.
Hölmökin tajuaa että jos tuotetta on tohon hintaan niin tuskin on kyse mistään tuhansien eristä.
Mutta hei, ammattikiukkuuntuminen on kai oma hupinsa. - Verkkokauppa_on_turhake
Kyseessä laillinen vedätys. Verkkokauppa varaa myyntiin nimellisen määrän tuotteita, joten ensimmäisellä sekunnilla voivat jotkut onnistua klikkaamaan ja heistä jotkut voittavat lotossa.
Hetken voi ajastaan käyttää netissä, mutta myymälässä jonottaminen veisi päiviä ja olisi suorastaan vaarallista. - kusetusta
Verkkokaupassa oli tänään Nokia 8 puhelin, OHO tarjouksella. Siellä piti olla 240 puhelinta 80 euron alennuksella. Koskaan siihen tuotteeseen ei päässyt ja he ilmoittivatkin heti, että tuote on loppu.
Yhtään puhelinta ei varmaan ollut kaupan, vaan se oli pelkkää kusetusta.
Verkkokauppa,com vois julkaista niitten ostajien nimet ja tarkat paikkakunnat jotka saivat tuotteet, niin maine hiukan puhdistuis. Nyt kyllä maine on mennyt lopullisesti! - munakuukkeli
axaxaxaxax, bottasin xd lol
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod213621- 162452
Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3782023Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2381890- 271631
- 311607
- 321569
- 141217
Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai671192- 121081