Varoitus ! Iisalmi GIN lonkero puolukka 5,0

Kiistämätön_mielipide

Iisalmi GIN lonkero puolukasta. 5,0%.

Aivan hirveän makuista !!!

Haisee oksennukselle ja maistuu tärpätille !!!

Miksi ihmeessä tuollaista kuraa tehdään. ???

Onneksi ostin vain yhden tölkin.

!!! Yök !!!

10

3259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lolzlolz

      lol

    • Hukkaostos

      tosi on, puolukka ei maistu juuri ollenkaan, ihme sivumaku jää haju

    • Miro

      Koska suusi on luultavasti tottunut iänikuisiin massatuotettuihin gin-lonkeroihin, jotka on valmistettu käymisteitse ja sisältää aromeja ym. Tässä tuotteessa on käytetty aitoa giniä ja aitoja puolukoita. Oikein hyvä tuote. Ns. aikuiseen makuun.

      • Anonyymi

        Nyt on ihan pakko Komppaa eli Oikein hyvä tuote on!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt on ihan pakko Komppaa eli Oikein hyvä tuote on!

        Samaa mieltä, todella hyvä lonkero ja aito gini maistui sekä puolukka toki. Harmi kun en oo tätä nähny nyt kovin monessa paikassa.


    • Hyvääseon

      Taitaa olla niin että tuohisuut vaan on tottuneet siihen että maku tulee kemikaalitehtaalta; kaikki vähänkään laadukkaampi ja luontaisempi juoma (tai ruoka) maistuu sitten oudolta.

      Onhan tuossa sentään ihan oikea puolukan ja laadukkaan ginin maku, eikä mikään esanssisotku ja teollisuusliuotin kuten "perinteisessä" viinalonkerossa.

    • Anonyymi

      Makuasioista ei voi kiistellä!

      • Anonyymi

        Aloittajan mielestä näköjään voi: "Aivan hirveän makuista !!!"
        Jos aloittajan on olluta tarkoitus kertoa oma mielipiteensä niin oikea muoto olisi ollut esim: "Mielestäni aivan hirveän makuista !!!"

        Lisäksi, aina voidaan spekuloida ja arvioida syitä siihen miksi laadukkaista raaka-aineista valmistetun tuotteen maku ei jotakuta miellytä. Tässä tapauksessa minä näkisin niin että syy on siinä että aloittaja on kaavoihinsa jumittunut esanssilonkeron lipittäjä joka ei ole koskaan aiemmin maistanut aitoja tuotteita eikä näin ollen ymmärrä hyvän päälle.


      • Anonyymi

        Makuasioista voi kiistellä loputtomiin. Jotkut hullut syövät jopa maksalaatikkoa minä en kiusaisi sillä sikojakaan. Rääkkäyksenä pitäisin.


    • Anonyymi

      Parasta giniä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      167
      4950
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1565
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1529
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1421
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1163
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1037
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      42
      977
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      925
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      153
      827
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe