Varoitus ! Iisalmi GIN lonkero puolukka 5,0

Kiistämätön_mielipide

Iisalmi GIN lonkero puolukasta. 5,0%.

Aivan hirveän makuista !!!

Haisee oksennukselle ja maistuu tärpätille !!!

Miksi ihmeessä tuollaista kuraa tehdään. ???

Onneksi ostin vain yhden tölkin.

!!! Yök !!!

10

3317

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lolzlolz

      lol

    • Hukkaostos

      tosi on, puolukka ei maistu juuri ollenkaan, ihme sivumaku jää haju

    • Miro

      Koska suusi on luultavasti tottunut iänikuisiin massatuotettuihin gin-lonkeroihin, jotka on valmistettu käymisteitse ja sisältää aromeja ym. Tässä tuotteessa on käytetty aitoa giniä ja aitoja puolukoita. Oikein hyvä tuote. Ns. aikuiseen makuun.

      • Anonyymi

        Nyt on ihan pakko Komppaa eli Oikein hyvä tuote on!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt on ihan pakko Komppaa eli Oikein hyvä tuote on!

        Samaa mieltä, todella hyvä lonkero ja aito gini maistui sekä puolukka toki. Harmi kun en oo tätä nähny nyt kovin monessa paikassa.


    • Hyvääseon

      Taitaa olla niin että tuohisuut vaan on tottuneet siihen että maku tulee kemikaalitehtaalta; kaikki vähänkään laadukkaampi ja luontaisempi juoma (tai ruoka) maistuu sitten oudolta.

      Onhan tuossa sentään ihan oikea puolukan ja laadukkaan ginin maku, eikä mikään esanssisotku ja teollisuusliuotin kuten "perinteisessä" viinalonkerossa.

    • Anonyymi

      Makuasioista ei voi kiistellä!

      • Anonyymi

        Aloittajan mielestä näköjään voi: "Aivan hirveän makuista !!!"
        Jos aloittajan on olluta tarkoitus kertoa oma mielipiteensä niin oikea muoto olisi ollut esim: "Mielestäni aivan hirveän makuista !!!"

        Lisäksi, aina voidaan spekuloida ja arvioida syitä siihen miksi laadukkaista raaka-aineista valmistetun tuotteen maku ei jotakuta miellytä. Tässä tapauksessa minä näkisin niin että syy on siinä että aloittaja on kaavoihinsa jumittunut esanssilonkeron lipittäjä joka ei ole koskaan aiemmin maistanut aitoja tuotteita eikä näin ollen ymmärrä hyvän päälle.


      • Anonyymi

        Makuasioista voi kiistellä loputtomiin. Jotkut hullut syövät jopa maksalaatikkoa minä en kiusaisi sillä sikojakaan. Rääkkäyksenä pitäisin.


    • Anonyymi

      Parasta giniä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      910
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      783
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      496
      766
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      682
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      624
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      576
    7. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      553
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      171
      522
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      520
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      470
    Aihe