Varoitus ! Iisalmi GIN lonkero puolukka 5,0

Kiistämätön_mielipide

Iisalmi GIN lonkero puolukasta. 5,0%.

Aivan hirveän makuista !!!

Haisee oksennukselle ja maistuu tärpätille !!!

Miksi ihmeessä tuollaista kuraa tehdään. ???

Onneksi ostin vain yhden tölkin.

!!! Yök !!!

10

3211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lolzlolz

      lol

    • Hukkaostos

      tosi on, puolukka ei maistu juuri ollenkaan, ihme sivumaku jää haju

    • Miro

      Koska suusi on luultavasti tottunut iänikuisiin massatuotettuihin gin-lonkeroihin, jotka on valmistettu käymisteitse ja sisältää aromeja ym. Tässä tuotteessa on käytetty aitoa giniä ja aitoja puolukoita. Oikein hyvä tuote. Ns. aikuiseen makuun.

      • Anonyymi

        Nyt on ihan pakko Komppaa eli Oikein hyvä tuote on!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt on ihan pakko Komppaa eli Oikein hyvä tuote on!

        Samaa mieltä, todella hyvä lonkero ja aito gini maistui sekä puolukka toki. Harmi kun en oo tätä nähny nyt kovin monessa paikassa.


    • Hyvääseon

      Taitaa olla niin että tuohisuut vaan on tottuneet siihen että maku tulee kemikaalitehtaalta; kaikki vähänkään laadukkaampi ja luontaisempi juoma (tai ruoka) maistuu sitten oudolta.

      Onhan tuossa sentään ihan oikea puolukan ja laadukkaan ginin maku, eikä mikään esanssisotku ja teollisuusliuotin kuten "perinteisessä" viinalonkerossa.

    • Anonyymi

      Makuasioista ei voi kiistellä!

      • Anonyymi

        Aloittajan mielestä näköjään voi: "Aivan hirveän makuista !!!"
        Jos aloittajan on olluta tarkoitus kertoa oma mielipiteensä niin oikea muoto olisi ollut esim: "Mielestäni aivan hirveän makuista !!!"

        Lisäksi, aina voidaan spekuloida ja arvioida syitä siihen miksi laadukkaista raaka-aineista valmistetun tuotteen maku ei jotakuta miellytä. Tässä tapauksessa minä näkisin niin että syy on siinä että aloittaja on kaavoihinsa jumittunut esanssilonkeron lipittäjä joka ei ole koskaan aiemmin maistanut aitoja tuotteita eikä näin ollen ymmärrä hyvän päälle.


      • Anonyymi

        Makuasioista voi kiistellä loputtomiin. Jotkut hullut syövät jopa maksalaatikkoa minä en kiusaisi sillä sikojakaan. Rääkkäyksenä pitäisin.


    • Anonyymi

      Parasta giniä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      72
      2790
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2338
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2188
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2075
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1504
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1439
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1172
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1070
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1067
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1024
    Aihe