Mukkulaan muuton seuraukset alkavat näkymään, mm. muotoilussa hakijamäärät edelleen laskussa. Muotoilu on ollut joskus ehdottoman vetovoimaisin Lahden kouluista, nyt ei riitä edes ensisijaisia hakijoita kaikkiin aloituspaikkohin-alas on laitos vajonnut. Huhut kulkevat äärimmäisen huonosta opettajien työilmapiiristä, mammuttimaisesta päällikkö ja johtaja määrästä, kursseista, joissa opiskelija ei edes tapaa opettaajaansa. Opintopisteitä jaetaan mistä tahansa, jotta saadaan opiskelijat valmistumaan, ulos koulusta ja rahat valmistumisesta koululle! Pahalta näyttää, koska tulee todellinen ryhtiliike??
Lahden ammattikorkeakoulun tilanne
6
1319
Vastaukset
- MattiXXX
Totta, lisää on vihreitä ekoihmisiä sisään otettu. Koulun nimi pitäisi muuttaa jonkinlainen ekoammattikoulu tai redesignstituutti voisi istua. Ei mitään tekemistä alueellisen kehittämisen kanssa, jos jotakin niin redevelopment. Syvälle on mennyt.
- HrahooX
lahden ..jämäammattikorkeakoulu..
- Taallalahtihuomiohuomio
Kyllä nuori opetusministeri pahasti erehtyy luullessaan, että Lahti olisi Suomen Muotoilun vetäjä, voi sentään mikä vitsi! Metropolia Tikkurilassa vetää 10 kertaisesti enemmän hakijoita kuin Lahti ja oikea vetäjä on aina ollut Aallon Taideteollinen korkeakoulu. Lahdella oli hetkensä ennen Myllyvirran ja Ilmavirran taiteidentappo-mafia aikaa, mutta ei todellakaan enää.
- KokenutX
Lamk on tosella viimeinen vaihtoehto, ei opi mitään, kiertäkää kaukaa!
- Xxxtuubi
Lamk on turhia päälliköitä pullollaan, puolet johtajista ja päälliköistä eivät tee muuta kuin koittavat puolustaa omaa turhaa tehtäväänsä, siis äkkiä heille POTKUT!
- jeesjees
Turhaan sitä kouluttaudutaan. Ajellaan hellepäivänä maasturilla tientukkeena keskustassa, ja juodaan kaljaa sekä lihotaan. Se on vasta kiffaa!
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672435- 661407
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww801263EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111182- 79885
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19880- 44723
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta92712Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe27699- 30676