Pitäisikö joukkueet hyväksyttää esim, Etelä-Suomalaisilta junnuvalkuilta etukäteen ettei vaan jää mitalli saamatta jos ei joukkuekokoonpanot mene oikein.
Joukkue SM
tasonlasku
91287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kannattais varmaan lukea ihan ekaks säännöt esim liiton sivuilta ja toimia sen mukaan. En tiedä ketä valiokunnassa on, mutta eiköhä teidän edustaja ole valmiina. Eikun mitalllia hakemaan.
Paskat on säännöt. Pitäisi kelpuuttaa vain ja ainoastaan seurajoukkueita. Lisäksi tuo lainajäsen-oikeus pitäisi poistaa. Näin saataisiin todellinen seurojen välinen kisa.
Niin saataisiin. Kahden seuran välinen kisa
Kyllähän se yhden seuran koutsi on todella huono käytöksinen, ja huomenna saadaan seurata sen laitojen potkimista ja huutelua taas Keravalla.
Siis kumpi niistä kahdesta jotka osuu kuvaukseen?
Onko nyt joukkuekisa? Kumpikampi tuomaroi taas?
ei se dumari vaan se toinen, etelän junnukoutsi
Keskustelun aiheeseen palatakseni, eikö jokkuekisan idea kuitenkin ole seurojen välinen mittelö urheilullisessa ja positiivisessa hengessä? Mukaan kaikki, myös ne, jotka eivät otelleet henkilökohtaisessa. Näin idea on maidenkin välisissä. Joukkuehenki saa monet ylittämään itsensä. Tästä se käsin kosketeltava tunnelm syntyy.
Pikaisen silmäyksen perusteella Suomessa näyttäisi olevan 26 yli 80 "virallisen jäsenen" seuraa. Otin tilastorajaksi 80, jotta mukaan mahtuu tuo toinenkin etelän seura, johon ilmeisesti viitataan. Luulisi löytyvän enemmän kuin kaksi seuraa.
Ei löydy enempää ellei wekara joukkuekisasta puhuta. Jos halutaan seurajoukkueiden sm-kisoja niin sitten on järkättävä seurajoukkue sm-kisat. Rajat auki joukkue sm-kisoihin vaikka kolmen seuran yhteistyölle.