Tekisikö se minusta paremman, kiltimmän, ymmärtäväisemmän, hyväksytymmän? Varmasti. Mitä sitten jäisi vaakakupin alle?
Mitä jos olisinkin hoikempi?
KuuKasvo
6262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No ei mitä vittua sä kelaat lammas
Lihavat ei tosiaankaan ole lepposia niin kuin sanonta väittää!
Itsetunto pohjamudissa katkeria laihemmille ja kauniimmille
Muita jatkuvasti haukkumassa
Ei kuule pidä aina paikkansa. Tiedän erään naikkosen joka oli lihavana paljon kivempi, iloisempi, nauravaisempi ja leppoisampi mutta laihtuessaan muuttu kuivaksi kurpaksi, jolta ei paljo hymyä irtoa.
Johtuisikohan siitä että hän sairastui masennuskeen/muihin mielenterveyden häiriöihin joidenka takia laihtui ja samanasian takia myöskin se mieliala laski. Itselläni näin, laihduin yli 10 kg. Ennen sairastumistani painoin sen 60. laihimmillani 48 ja nyt olen 52. Ei vuosiin kuuule palijo hymyilyttänyt. Masennuslääkitys ja vuosien terapia on ehkä hieman helpottanut.
Kunhan olet sinut itsesi kanssa. Mikä sinusta tuntuu itsestäsi mukavalle? Eihän sen silloin ole väliä pyörahtääkö vanha mittari toiselle kierrokselle.. Tuskin teinikään enää olet? Mistä itse olet onnellinen ja mikä sinulle tuottaa iloa.
Sivusta katselijan kommentit.
jos ei peilikuvasi miellytä, niin usinkin sen korjaamiseksi voi itse tehdä asialle jotain!