Hei! Onko muita, joilla hankalasti oireileva hankinnainen latuskajalka, miten olette vaivan kanssa pärjänneet? Onko pitänyt leikata ja jos on, niin miten leikkaus meni ja onko jalka tullut kuntoon? Itsellä on hankinnainen latuskajalka, tribialis posterior jännerepeämä, en pysty olemaan kauaa jalkojen päällä, jalka on kauttaaltaan turvonnut (8cm paksumpi jalka myös pohkeen alueelta, kuin terve jalka) vuoden olen tämän kanssa yrittänyt olla ja avokipsiä ym, käyttänyt. Nyt vaan jalka entisestään jäykistynyt, lopetin kipsin käytön ja muutenkin tympäsee kun ei ole voinut käyttää omia kenkiä, autollakaan en ole ajellut, nyt yritän olla ilman kipsiä jos saisi jalkaan vähän liikettä ja autollakin ajoin, nyt sitten kamalat kivut. Onko muilla ollut näin hankalana? Leikkaus tulossa, pitää vain laihduttaa ennen sitä, turhauttaa tämä!
Vastaukset 1
- Anonyymi
Kirjoituksestasi on pitkä aika. Näille vaivoille tyypillistä näyttää olevan myös, että niihin ei vastata. Minulla on nyt vastaava mutta vähän lievempi, olen ajanut autoa koko sen vuoden ajan, turvotus oli pahimmillaan ehkä 5cm, toiseen jalkaan verrattuna Kun jalkaa käytti lähes normaalisti turposi lisääs ja kävely vaikeentui. Odottelen mitä jalalle voidaan tehdä. Kuvattiin vasta juuri. Voiko joku nyt antaa vertaistukea?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t76971Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227823Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️71791- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien60595Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34554Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh28538- 46517
- 36512
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29509