pyöräteiden harjaus

Arpovatko tänä vuonna harjaajan,kun ei tunnu tapahtuvan mitään!!!
182128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Urakka menee taas sille, joka hakee vanhat paskat harjakoneet Saksasta. Sitten pöllytetään pienellä vesitipalla.
Vai tulisko uusi elinvoimajohtaja harjaamaan katuja, kun palkka tulee ihan tyhjästä?

Äänestä

Urakka on aloitettu,kilpailutuksen tuloksena meni halvimmalle.
Nyt tehdään jo luutia metsässä.

Äänestä
  • Peipolle sitten luuta alle että lentää sinne mistä tulikin. Pelkkä kuluerä.

    Äänestä

Onkohan sama harjaaja kuin oli viime vuonnakin. Loppukesästä vähän isompia santoja keräsi pois. Osa kaduista jäi kokonaan puhdistamatta. Nyt olisi hyvä keli aloittaa homma ja ajankin puolesta olisi kyllä korkea aika tehdä se jos yleensä aikoo. Arvotaanko tämä urakoitsija joka vuosi vai mitenkähän tää homma oikein Huittisissa menee ?? Muissa kaupungeissa kun tämäkin homma pelaa hienosti ja kadut on jo PESTY ja harjattu

Äänestä
  • Jos Infa jaGroup on taas urakoitsijoina,varmaan odotellaan syksyn sateita ettei
    pöllytä.Vilkkuvalot pyörivät alkukesän.

    Äänestä

Oli oikein lehdessä että kaupaunkilta käsky on annettu OK palvelulle,ei näy missään.
Olisivatko syömässä,kun näkyy olevan ainut asia mistä eivät myöhästy,ja sen näkee
päällepäin.

Äänestä
  • Kyllä TRH-Tomppakin ruokapöydässä viihtyy...

    Äänestä

  • Siksikös käytännön työt on toisarvoisia??

    Äänestä

  • kaikkeenlöytyysyy kirjoitti:

    Siksikös käytännön työt on toisarvoisia??

    Paksut pallomahat mitään jaksa...

    Äänestä

No eikös tänään jo ollut kylä harjattu?

Äänestä
  • Voi olla mutta jäljestä päätellen ajettiin sitten harjat ylhäällä

    Äänestä

  • Kumma juttu kun aina löytyy valittamisen aihetta.

    Äänestä

  • Jalkaudu ite natinatinati Huittisten kävely/pyöräteille, niin näet ja koet sen sannan määrän, joka siellä vielä on. Ei valiteta kylläkään turhasta! Jotain pitäis TEHDÄ ja vielä tänä keväänä tai ainakin kesällä, että ei taas jäisi. Odottamaan ensi vuotta.??? Vai sitä seuraavaako??? Meille allergigoille tämä ei todellakaan ole helppoo.....

    Äänestä

Aamulla klo 5:45 siellä jo OK-palvelun väki putsasi keskustaa. Komiaa kattella ku on ahkera yrittäjä. Eikä pölynny.

1Äänestä
  • En kyllä ymmärrä miks ei reunaan asti voida harjata. Kattokaa nyt vaikkapa linkkariaseman pihaa. Siis katuja....

    Äänestä

Palkattomat ovat kusseet puhdistustankkeihin jo kuukauden verran. Saattaa uusi haju leijailla harjauksien ajan.

Äänestä
  • alkuperäiseen kommenttiin lisäten ,jo kolmas rengas tänä keväänä,sepeliä ihan helekutisti pyöräteillä ,koska pyörätiet,keskustaa hinkkaavat!!!!

    1Äänestä

Kyllä trh tomppa sulle varmaan tarjoo jos sulla maha kurnii että jaksat ite paremmin kytätä kuka syö ja koska voi vattu ei paremmin sano .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


renkaanpaikkaaja kirjoitti:

Arpovatko tänä vuonna harjaajan,kun ei tunnu tapahtuvan mitään!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu