On se kumma, kunvellävedellä tapahtuvat ylin tarjous oli liian pieni, normaalisti myynnit heinävedellä tapahtuvat puoleen hintaan pyynnistä. Taitaa ruplan kurssi olla liian alhainen, kun sijoittaja ei laittanut pulvaania asialle.
Karvion Lomaparatiisin myynti
Kokemuksenääni
142572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Heinävetiset ei halua mitään turisteja eikä älykästäyrittäjää vierailtapaikkakunnilta Karvion Leirintäaluetta luotsaamaan, muutenhan hyvävelisysteemiit heittäis kuperkeikkaa jasalaisuudet eivät olisi enää salaisuuksia.
Vieraspaikkakuntalainenhan se konkurssiin mennyt yrittäjäkin oli. Ihan sama kuka sen ostaa, kunhan joku ostaa. Majoituspaikat vähissä muutenkin tällä kylällä.
Vai että oikein Lomaparatiisi!? Koiratarhan tuonne vois perustaa,kopithan siellä on jo valmiina.
koirat istuu huoltoasemalla juoruamassa.
Eiköhän joku soräänisoheltaja keplottele itselleen
100 000,00 tarjottu?
Ziwbabven dollariako? Vaiko ihan €:ja?
Ei paikalliset tainut puupenniäkään tarjota, eikö hyvävelisysteemi enää toimi,vai onko isokäsi ruvennut tarkkailemaan kätkäläisten puuhia.
Kätkäläisile ei pidä antaa edes kakkahuusia tarjolle.
Lukekaahan, ostan mökkinne...vielä
Kesä nytkähtää kohta syyspuolelle jussinjälkeen, törkymoosekset vain pelaa taskubiljardia ja vahtii ympäristöä, ettei vaan vieraspaikkakuntalaiset maastoudu meille?
Lomaparatiiisi on nyt Fiksujen Ihmisten hoidossa.
Turistit ihmettelee jo Helsinkiä myöten että ei heinävetiset taida olla nyt puikoissa, eivätkä olekaan!
puikkoja ei heiluttele nyt juntit!
ovatpa veriset hissukseen?
Ei onnistu uudelta yrittäjältä tuo homma. Konkurssissa on kohta taas. Olisi pitänyt saada siihen joku paikkakuntalainen yrittäjä.
paikkakuntalaiset keput ja töröt ei osaa.
Taasko alkaa ulkopaikkakuntalaisten mollaus?
Savivellitien keput ja pennut ei osaa muuta kuin kuitittomiajuttuja.