Hei. Näin viimeyönä ihan ihmeellistä unta. Oltiin poikaystävän ja tuttavapariskunnan kanssa jonkun kotona. Yhtäkkiä huomaan, että poikaystävältä valuu silmistä vettä jossa seassa verta. Kun tätä ihmettelen niin hänen silmät on kun kirkkaat lasipallot. Näen siis sen hermo/lihas(?) Ryppään ihan selkeästi. Uni jatkui sillä, että ihmettelin onkohan tuo normaalia ja poikaystävä menetti tajunnan. Herätessääb pyysi ambulanssia koska tunsi kovan päänsäryn alkavan. Mitä tuo uni voi merkitä?
Oudot silmät unessa
1
491
Vastaukset
Käsitykseni mukaan migreeni tuntuu joillakuilla silmien takana. Tätä kautta kaikki unessasi näkemät ja kuvailemasi asiat voisivat liittyä migreenikohtauksen kuvailemiseen.
Voi olla että migreenikohtauksista kärsit joko sinä taikka poikaystäväsi, tai sitten ei kumpikaan teistä.
Joka tapauksessa unessa koettiin tuskaa, joskaan tuskan kokija ei ollut unennäkijä vaan hänen poikaystävänsä.
Suhteen ongelmat, niin sanotut kipukohdat, on helppo ulkoistaa sen toiseen osapuoleen.
Voisiko siis olla, että suhteessa on ongelmia ja aloittaja kokee niiden syyksi suhteen toisen osapuolen?
Kiitos unesi jakamisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696