hänen kanssaan? Onko edes käynyt mielessä?
Millaista olisi asua yhdessä
haaveiletteko
16658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ainakin meillä olisi melkoiset konsertit aina öisin :D
romantiikka kaukana :)
Oi se olisi unelmien täyttymys. Harrastettaisiin yhdessä ja erikseen ja vietettäisiin tunnelmallisia koti-iltoja. Olo ei tuntuisi niin puolikkaalta kun nyt ja toivottavasti hänelläkin olisi hyvä olla.
Varmaan olis parempi hänen kanssa silloin.
Aikalailla oma haavekuvani. Veikkaan, että hänen kanssaan on mukava olla niin hiljaa kuin rupatellakin ja pelata vaikka lautapelejä tuiskuisena talvi-iltana.
Aikalailla kuvailet millaista se olis, samaistun.. Mielummin rennosti, kuin kokoajan jotain häsläystä. Turha stressi pois. :)
Ei kai parisuhteen tarvitsekaan olla suorittamista? Kait nämäkin asiat usein opitaan kotona. Muistan lapsuudestani, että vanhempani usein istuivat katsomassa kello puoli yhdeksän iltauutisia ja isäni hieroi toisinaan samalla äitini jalkoja ja luulen, että se oli heille molemmille sellainen yhteinen rentoutumishetki meistä lapsista huolimatta. Ja uutiset aina katsottiin hiljaisuudessa. Ei saanut häiritä. Ja oikeastaan se oli myös se päivän levollisin hetki.
Turhan aikaista tällaisia vielä miettiä, ensin pitää toinen tuntea hyvin, ennenkuin voi lyödä hynttyyt yhteen.
Kärsisin. Liian pedantti.
Pedantti? Huhhuh.. Kyllä meitsin asiat on ollu ainakin ihan aiheellisia.. Tiedä sitten, kukin elämän näkee ja kokee eritavalla.
Kyllä "näen" meidät yhdessä lenkillä, tekemässä ruokaa, katsomassa teatteria, hoitamassa lapsenlapsia ja Lapissa.
Skippasit sitten ne omat lapset yli? :-D
ainakin kuusi
Toivottavasti sitten olette molemmat vielä alle 30-kymppisiä tai tulee kiire.
Jos olen perinyt mummini geenit niin nuorin lapsi syntyy kun olen lähemmäs viisikymppinen. Isän äiti aloitti lapsenteon 20-vuotiaana ja lopetti neljää kuukautta 50-vuotiaana ja lapsia syntyi 13, eikä yhtään kaksosia.
Sulassa sovussa muiden asukkien kanssa.