Kuinka on leikkumipuistojen laita? Millaisia löytyy, mistä ja mikä on kunto?
Onkos leikkipuistoja?
Leikkipuisto
7253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kiepin päiväkodilla? Liikennepuisto kesäisin.
Kiitos, mutta ei taida päivää aikaan olla käytettävissä kieppi.
Kyllä sie oot eksyny nyt nii väärälle palsralle tämmöstä kyselemmään.Täälä ei kuule oo tuommosia vinkkijä.Kysy jottain paskapuhetta niin alako vastauksia tulla
Tässäkään keskustelussa ei ollut ainuttakaan "paskapuhetta" ennen kuin kirjoitit tänne tuon tärkeän viestisi.
Sepänniemessä oli ennen leikkipuisto. Ennen oli perhepäivä hoitsuja ja lapsia joka talossa. Entisellä poliisiasemalla seurakunta piti päiväkerhoa, Eväskerho johon lapset meni mielellään. Seija oli kerhotätinä erittäin pidetty. Oltiin kuin lintukokossa. Kiitos myös kaikille ihanille perhepäivä hoitajille. Kiitos myös kerhotäti Seijalle.
Tämähän on ollut Kiteellä jo vuosia ongelma. Ennen oli vaikka missä leikkipuistoja mutta ei enää. Sitten toitotetaan kuinka lapsiperheitä pitäisi saada pysymään Kiteellä. Ei kai siellä kukaan halua asustaa kun ei ole töitä eikä muutakaan palveluja. Just lomansa voi välillä viettää.
Pyöriihän edelleen päiväkerhoja. Mutta liene kyse nyt siitä misdä on leikkipuistoja.