Jatke on siis myynyt tontin hyödyttömänä eteenpäin, ja kohta siellä ainakin vesimäärästä päätellen pääsee uimaan. Taisi tulla Jatkeelle aika kalliiksi tämä kauppa - ei saanut vissiin ihna puolia siitä mitä maksoi - näin kuulin. Mutta hys hys häsa ja muut näistä aika kiusallisista asioista, Vekka nauraa varmasti nyt harmaaseen partaansa.
Vekan tontti vaihtoi omistajaa
vekka_naurelee
7445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onneksi on kirjastoremontti.
Auts, toi oli jo melkeinpä liian ilkeää.
totuus usein on
Mitä, jos pitäisit huolen omasta tontistasi kyylä?
Pilkutuksesi kieliopillisesti väärin.
Kiitos kun kysyit mutta en voi vastata toisen puolesta vaikka kaveria tulee aina auttaa. Soittele K.Arille vankilaan se tuntee SCC vääryydet. Onnea matkaan.
Kurjaa taas kun vastasit vaikkei sulta mitään kysytty etkä muutenkaan voi vastata toisen puolesta koska ei sulla ole muita kavereita kun Perttu K jota voit auttaa kyllä jos maksat hänen puolestaan sen SCC-Hallituspaikkavastuun velat pesälle.
Muista että kaveria tulee aina auttaa.
Soittele siis Konkurssipesän hoitajalle ja sovi maksujärjestelyt hetimiten, muuten saat soitella kohta Perttu K:lle vankilaan kun se tuntee nahoissaan SCC hallitusvastuun vääryydet.
Onnea matkaan.