Haikeat fiilarit

jos tää kaikki kohta loppuu :(
10340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ja mikä kaikki, eihän sulla ollut koskaan halua edes puheyhteyteen. ??

Äänestä

Onkohan tuossakin tv-ohjelmassa Bachelor Suomi taas sama jekku, että se bachelor onkin oikeasti joku työtön sekatyömies tai vessasiivooja, sen näkee sitten parin vuoden kuluttua :)

Äänestä

Mistä sä päättelet että kaikki loppuu?
Voithan sä ehdottaa jotain yhteyden pitoa jos tiet on eroamassa jonku kanssa. Mitä väärää siinä on? :)

Äänestä
  • Taidan olla liiain ujo siihen, varsinkin tässä tilanteessa :/

    Äänestä

  • muttakiitos kirjoitti:

    Taidan olla liiain ujo siihen, varsinkin tässä tilanteessa :/

    Uskon että joskus on ihan mahdoton avata suutaan vaikka kuinka kovasti haluaisi. Se on kai joku pelkoon tai ylpeyteen liittyvä juttu... mutta yritä edes sopertaa jotain sellaista että "olet kiva ihminen, oli mukava tutustua, olisi hienoa jos oltais edes jotenkin vielä yhteydessä vaikka jonku facen tai muun sovelluksen kautta".
    Nyt kun kuitenkin kuvittelen omalle kohdalle tuon teon, niin sanoisin varmaan "oli kiva tavata heippa" enkä osaisi edes ehdottaa mitään. No, ei se sun ujostuksen kohde kuitenkaan varmaan mikään paha ihminen ole, saattaisi olla otettukin tiedosta että joku välittää hänestä vaikka ei tietäisi sen välittämisen syvyyttä. Jokaisessa ihmisessä taitaa elää sellainen pieni pirulainen joka herättelee epävarmuuden tunteita aina kun näkee mahdollisuuden.

    Äänestä

  • Näinhän se valitettavasti tuppaa menemää. Sen hän kyllä tietää että on mulle tärkeä, mutta en tiedä käsittääkö sit ihan täysin kuinka tärkeä ja millä tavoin, mutt eiköhän, luulen näin! ;) :)
    Jostain syystä sitä jännittää juuri kaikkein eniten niitä ihmisiä jotka herättää vahvoja tunteita :/ ;)

    Tuo "oli kiva tavata, heippa" pisti hieman hymyilyttämää, koska uskon että noin se mullakin varmaan tulisi menemään :D

    Äänestä

siirryn muualle. Aina vain vähemmän täällä. Kaipa se haikeus ohi menee itse kullakin.

Äänestä

Toimia sen mukaan haluaako kaiken jatkuvan vai ei.

Äänestä

Mites se loppui🤔

Äänestä

Kohta alkaa tuo MäkÖveri, McGyver, Motor Club (MC) kaveri, näkee jotain painajaisunia kai siitä salamurhaaja Murdocista, jälleen.

Ja Jäitä Hattuun huvitus sekin tulisi sitten..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menetköpois kirjoitti:

jos tää kaikki kohta loppuu :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu