Tampereella on näköjään tarjolla Päivätanssit 28.4. klo 12-15 Kaijakassa
Päivätanssit
13
483
Vastaukset
- Jenkkakahvakainalossa
Aivan mahtavaa. Mukavaa. Tulossa ollaan Reima & Lisbet Kuorevesi.
- Ripakinttu
Siistiä. Siellä nähdään. Uski & Kerttu.
- Alkaenklo6
Aamutanssit takaisin
- Jakohihna77
Voi,kun saisi palata ajassa takaisin päin. Jätin Kertun,kun nalli kalliolle 7.7.-77,kun silloinen vaimoni ei hyväksynyt humppiani.Jos vain saisi kerran vielä matkallansa tavata.Odotan baarissa klo 12 alkaen. Pena,se Anglian kuski.
- Yövuoro
Nyt on asennetta.Isäni teki samanlaista yövuoroa,kun minä nyt.Useasti puhui menneensä suoraan töistä tanssimaan Kaijakkaan. Siellä oli tanssia lähes vuorokauden ympäri joskus 70-80 luvulla. Orkesteri vaihtui kahdesti päivässä.
- ParkettienAuervaara
Ihmettelin ja etsin aikani,kunnes löysin tiedon Aamulehden tapahtumakalenterista
http://aamulehti.menoinfo.fi/tampere/tanssi/paivatanssit/809262 , todellakin olen kiinnostunut ja toivottavasti näen sen aikaisia tanssikavereita. -75-80 kävin useasti Kaijakassa ja Oscarin hovissa. Itse tykkäsin enemmän Kaijakasta,kun siellä oli elävä orkesteri. Oscarin hovissa oli levyt ja satunnaisesti orkesteri. - Tyllihame
Hyvä,että tulin lukemaan Suomi24.Meitä tulee 8 hengen "likka"porukka Oulusta Vapun viettoon Tampereelle ja tanssijalkaa syyhyttää.Ollaan takuulla ekat parketilla.
- Sukkanauha
Täältä Järvenpäästä on tulossa polttariporukka silloin Tampereelle.Tämä Päivätanssi tapahtuma sopii meidän porukalle,paremmin kuin hyvin.Eli 7 villiä tyttöä odottaa tanssittajia.
- POKSPLOTSPOKS
OUUUU JEAHHH !!!!! Anaali-Antti, Perse-Arska ja mä ollaan taatusti menossa mukana. Laitetaan kunnon kooma päälle ja pakoputket paukkumaan!
- Htmmmny
Polttariporukat esim Lietsunkulmaan. Bussi nro 3 Lentavänniemeen
Tyttöjen polttariporukalle vinkkinä, että kannattaa poiketa myös Unisex Cinemassa Rautatienkadulla.
- Aamuvirkku
Hyvä,että Tampereellakin tapahtuu jotain keskellä päivää.
- Päiväperhonen
Se olisi lähtö kohti Tamperetta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1834225"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?922766Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1442276Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8222336 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark222110- 192031
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302007Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201826