Kepusyöttiläät :"Koska Puna-halonen joutuu linnaan

Voisin kysyä maataloussyöttiläiltä ja heidän paskanaamapuolueeltaan:
- Koska paskanaamapuolueen entiseltä puheenjohtajalta, Muna-Matti Vanhaselta Eduskunta, tai muu oikeuselin poistaa hänen syytesuojan. Tämä meillä harvinainen syytesuoja koskee kymmeniä rikoksia sekä Nuorisosäätiössä että Kehittyvien maakuntien Suomi ry:ssä. Ei taida hullujen huoneen vähä-älyiset tietää.. vaikka lukisi ja ennen kaikkea uskoisi Tolliskojen totuudentorveen Paskanaamasyöttiläiden Ilkka - lehteen.
- Entä Esko Ahon toiminta Hiihtoliitossa ja sen doping - järjestelmän kehittämisessä ja ennen kaikkea ylläpitämisessä. Törkeät kirjanpitorikokset paskanaamakepulien johtama oikeusjärjestelmä jätti syyteiden ulkopuolelle, Näin toimii MAALAISLIiiTTO.
- Paavo Vladimirov Väyrysen ja Tolliskomaan paskanaama Annelin Isänmaan petturuus on normaalia elättietanoiden ryssänkiimaa.

7

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oikea_osmium_muut_vale

      Näin kirjoittaa vihopäissään apina joka ei osannut ratkaista alakoululaisille tarkoitettua yhtälöä kehuistaan huolimatta. Lisäksi on kuulemma iskenyt poikaystävänsä koulusta kemiantunnilta liiman haistelun yhteydessä

      • AnalSeksiAUJombeJOHTO

        Liimanhaistelu selittää paljon tuon onnettoman Osmiumin teksteistä. Harkintakyky on erittäin kehno, itsehillintä nolla.


      • Laita se "kaavasi" esille jälleen! On siten aihetta taas nauraa hullujen huoneen inssin, Ylil. evp. yms. järjelle ja varsinkin täydelliselle tietämättömyydelle! Hullujen huoneella tuulee ja kun vedet liikkuu. silloin hullut liikkuu ja osa oksissa kiikkuu.


    • 88828882

      Sipilän pitäisi linnaan joutua! Sillä heiluu korvat puhuessaan ja pari sormen on ristissä selän takana.

    • eikakota

      Milloin loppuu syytesuoja Jyrki Kataiselta. Alexsander Stubilta ja mm O.P. Heinoselta,jotka ovat tuhlanneet Suomen valuuttaa paljon epäonnistumisiensa takia.
      Kakon olisi aika tunnustaa näiden ym. kykenemättömyys yhteisten asioiden hoidossa.
      Kakolaiset pois vallasta,saadaan Suomi nousuun.
      Harkimo ,entinen kakolainen veljeili venäläisten kanssa.

      • Koska, kuka, tai mikä lainvoimainen elin on antanut heille syytesuojan? Ja mitä rikoksia koskien? Ei taida paskanaamasyöttiläs tietää, koska sellaista ei ole ollut missään esillä, mutta syötiläspuolueen entistä puheenjohtajaa ja presidenttiehdokasta joka pillun perässä juoksevaa Muna-Matti Vanhasta on suojaamassa SYYTESUOJA lukuisia, tai oikeammin lukemattomia rikoksia kohtaan.
        Onko ihana olla noin tyhmä ja keputotuuden läpimädäksi lahottanut elättietana?


      • Kepuälykkö
        osmium1 kirjoitti:

        Koska, kuka, tai mikä lainvoimainen elin on antanut heille syytesuojan? Ja mitä rikoksia koskien? Ei taida paskanaamasyöttiläs tietää, koska sellaista ei ole ollut missään esillä, mutta syötiläspuolueen entistä puheenjohtajaa ja presidenttiehdokasta joka pillun perässä juoksevaa Muna-Matti Vanhasta on suojaamassa SYYTESUOJA lukuisia, tai oikeammin lukemattomia rikoksia kohtaan.
        Onko ihana olla noin tyhmä ja keputotuuden läpimädäksi lahottanut elättietana?

        Sattuipa somasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      387
      5787
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1742
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      110
      1014
    4. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      20
      932
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      95
      914
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      56
      894
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      46
      882
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      132
      882
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    10. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      833
    Aihe