Voiko kuka tahansa katsoa kenen tahansa verotiedot netistä? Yleensä on eniten tienaavien lehdessä, mutta entä muiden verotiedot? Ovatko salaisia?
Verotiedot
12
2031
Vastaukset
- arvelija.-
Tiedot eivät ole salaisia, mutta ei taida löytyä netistä. Verotoimistolle pitää mennä katsomaan.
.....Näin luulisin. luuloni on muutaman vuoden vanhaa, joten saattaa olla toisin nykyään. - toshjk
Eivät ne salaisia ole, mutta ei löydy netistä kuin melko paljon tienanneiden osalta. Jotain maksullisia palveluita kyllä on, jossa saa tekstiviestillä tilattua kenen tahansa verotiedot, kun tietää nimen ja kotikunnan.
- verotiedot
Eivät ole salaisia, mm. täältä löytyy julkiset verotiedot:
http://www.verotiedot.org/
Lisäksi tuolla oli ohjeet miten saa kenen tahansa verotiedot / tulot selvitettyä. - Jkkkkjhhjjhhhjkhfhkuy
Julkiset tiedot voi käydä katsomassa verotoimistossa päätteeltä.
- Anonyymi
PalkkatietoHaku on paras ja kätevin palvelu tähän. Ei tarvitse poistua kotisohvalta ja täysin anonyymi. Suosittelen! Jää koukkuu kun alkaa lukemaan kaikkien tuttujen tuloraportteja
- Anonyymi
Jos tuolta," PalkkatietoHaku" palvelusta jotain saisinkin, en katsoisi. Jokainen ansaitsee sen, minkä ansaitsee, ja hyvä niin. Jokainen on palkkansa ansainnut, eikä se minulle kuulu.
Tässä minun ajatukseni, muut ajatelkoot, mitä tykkäävät.- Anonyymi
Saat melko varmasti jotain palkanlisää, josta sovit esimiehesi kanssa, että "ethän kerro sitten muille".
- Anonyymi
Epäilyt ovat epäilyjä, mutta jos väität jotain todeksi, on velvollisuutesi todistaa se okeaksi.
- Anonyymi
Miten saa selville, ketkä omia verotietoja ovat kyselleet?
- Anonyymi
Ei mitenkään.
- Anonyymi
Miksi haluat tietää jonkun toisen verotiedot? Jos hän tienaa vähemmän, kuin sinä, nautit tilanteesta. Jos taas hän tienaa enemmän, epäilet epärehelliseksi.
Miksi et tyydy omaan tilanteesi, ihmettelemättä toisten tuloja?
Ethän toisaalta voi tietää sitäkään, miten onnellinen tai onneton hänen avioliitonsa on. Et voi tietää häntä kalvavista sairauksista, hänen terveydentilastaan taikka muista hänen perhesuhteistaan, jotka saattavat olla hajoamassa.
Eikö olisi parasta keskittyä omaan elämään, eikä muiden? - Anonyymi
Kaikkien palkkatietojen pitäisi olla julkisia ja netistä ilmaiseksi haettavia.
Samoin pitäisi olla laki, että kaikista ihmisistä pitäisi olla saatavana netissä ilmaiseksi alastonkuva.
Esim. tällä hetkellä haluaisin nähdä Sirpa Paateron edessäni alastomana.
Valokuvaussessio voitaisiin toteuttaa siten, että Paatero seisoo alastomana kyltti kädessä, kyltissä lukee hänen vuosiansionsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1143666Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141651Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141518Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181376Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931363Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi241232Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy73902Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti13882Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113842Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60809