Skinnarin reliefin siijoittaminen Lahdessa

Kuumaperuna on käsissä! Mihintyönnetään Sinnarin Joukon reliefi Lahdessa. Hutuon veistämälle tölke ei meinaa löytyä tilaa sitten mistään.

Ehdotan, että se sijoitetaan Liipolan ostarin seinälle, Sinnari kun oli vasemmistolainen henkeen ja vereen.
5215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täytyy maalata sen solmio punaiseksi. Mukkulan ostarin sivuseinä sopisi myös.

Äänestä

Johonkin tolppaan Paskurinojan suistoon.

Äänestä

Se mikää vasemmistolaine ollu. Liipolanmäen tulevan tunnelin suulle. Sais haistella liikennesaastetta edes kuvaannollisesti.

Äänestä

Vierekkäin Myllyvirran taulun kanssa Kujalan jätekeskuksen kassan seinään.

Äänestä

Skinnari reliefin voi puolestani työntää mihin ikinä se sopii.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ränttylä kirjoitti:

Kuumaperuna on käsissä! Mihintyönnetään Sinnarin Joukon reliefi Lahdessa. Hutuon veistämälle tölke ei meinaa löytyä tilaa sitten mistään.

Ehdotan, että se sijoitetaan Liipolan ostarin seinälle, Sinnari kun oli vasemmistolainen henkeen ja vereen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu