Totuus sattuu Roope salaminen!!

Höhööhhööööööööö!! Muijas on kykyjensä mukaiseissa hommissa!!
164063
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ajatella kun muilla on kykyjä muuhunkin kuin ainoastaan juorupalstalle kirjoitteluun.

1Äänestä
  • vakioluuseri poistattaa viestejä, kun ei kestä totuutta. Hörhö 24/7 väijyssä täällä!

    Äänestä

Missä Roopen äiskä on ? Tienaa vissiin espanjassa..

Äänestä

Ei pidä haukkua työtä tekevää ihmistä,hän osoittaa kuinka voi tehdä ohjelmassa kirjainten kääntelyä jotta saa leipää.Naiset yleensä joutuvat siihen "sihteerin" virkaan,miehet toimivat johtajina.Toivon Saralle lisää työtä,tässä Onnepyörässä saa näkyvyyttä.

Äänestä

Ei olis Roopen kannattanut lähteä tuollaiselle hyökkäyspuolustuslinjalle. Jokainenhan sen näkee, miten surkea ja avuton toimenkuva Sara-reppanalla on Onnenpyörässä. Ja Sara on pakotettu hymyilemään hela tiden suu korvisssa ja kävelemään korkkareissa vahvat meikit naamallaan. Sitä saa mitä tilaa jne.

Äänestä
  • Voi Roope reppanaa, olisi pitänyt mölyt mahassaan, mutta kun eivät hänelläkään nuo käytöstavat ole ihan kohdallaan. Älähti, niinkö se kalikka kolahti, hehe.

    Äänestä

  • Öö, mitäs kukin kyvyillensä mitään mahtaa. Kerran katsoin ohjelman alkua,
    tuota missilöiden vanhanaikaisesta eestakaisravaamisesta tunsin myötähäpeää.
    Ja voi halvattu noita onnenpyöriä, tylsiäkin tylsempiä vanhanmakuisia ohjelmia,
    mis kohtaa pitäis itsellä olla hauskaa. Jeti se koettaa epätoivoisesti pitää ainakin
    itselleen kiva kivaa, joka paikkaan tunkemassa tuokin pöhö ahne ukko.

    Äänestä

  • voisentään kirjoitti:

    Öö, mitäs kukin kyvyillensä mitään mahtaa. Kerran katsoin ohjelman alkua,
    tuota missilöiden vanhanaikaisesta eestakaisravaamisesta tunsin myötähäpeää.
    Ja voi halvattu noita onnenpyöriä, tylsiäkin tylsempiä vanhanmakuisia ohjelmia,
    mis kohtaa pitäis itsellä olla hauskaa. Jeti se koettaa epätoivoisesti pitää ainakin
    itselleen kiva kivaa, joka paikkaan tunkemassa tuokin pöhö ahne ukko.

    Siis " voisentään1"

    Äänestä

Jos kirjaimia kääntelisi nuori mies, varmaan ihasteltaisiin tasa-arvoa?
Jotenkin tämä perinteinen tyyli kuitenkin viehättää, Sara ja Jethro sopivat ohjelmaan hyvin.
Kymppitonni uudistettiin rauhattomaksi hömpäksi, hyvä että jotain säilyy.
Onnenpyörä on parempi Saran kanssa kuin ilman Saraa.
Roope otti asian ehkä turhan henkilökohtaisesti. Ritarillisuus on hienoa, mutta ei pitäisi lähteä riitelemään ihan noin aggressiivisesti.

Äänestä

No Roopehan se on paras mies arvioimaan kenenkään osaamista.
Itsekin on onneton juontajana , töitä riittää kun tarpeeks halvalla tekee.
Tottahan se on , että toi onnenpyörä on vanhanaikainen toljotteluohjelma , joka tekohengitettiin kun ei pelkkää laiskuuttaan mitään uuttakaan keksitty—olis saanut jäädä unholaan — molemmat vetäjät herättää ainoastaan myötähäpeää .
Ei tolle Roopellekaan mitään oikeita näyttelijän töitä lohkee . Miksköhän ?
Saarahan nyt on tunnetusti umpitollo , tyhjästä katseestahan sen huomaa , siinä mielessä se tietysti rooliinsa sopii , eikä varmasti itse ole huomannut , että kaikki naureskelee sen kustannuksella

Äänestä

On tää pariskunta . Kaks tyhjäpäätä kuvittelee liikoja itsestään ja toinen osapuoli loukkaantuu toisen puolesta kun joku kerrankin sanoo totuuden noihin hännystelijöihin tottuneiden taidoista.
Tottahan toi koomikko kirjoittti , eihän toi muija erityistä älyä ole osoittanut koskaan , tai muuten ansioitunut , joten sopii hyvin hommaansa kulisseissa .
Mitä toi Roope selittää ?
Kyllä moni muukin on sieltä pohjoisesta etelään muuttanut , ne vaan ei ole pyrkineet pätemään pelkällä ulkonäöllä , vaan kouluttautuneet vakavasti otettaviin töihin .
Nää mediapellet kuvittelee olevansa jotain ihan ihmeellistä , jos niille tosta patsastelusta vielä maksetaan suuhteettoman paljon . Pää on Roopellakin pahasti paisunut

Äänestä

Mikä siinä on, että mitä tahansa tuo Sara tekee tai sanoo, aina se tuntuu tragikoomiselta. On jotemkin kävelevä katastrofi :D

Äänestä

Tässäkö mediamoguli näyttää oppipojalle kaapin paikkaa? Tällainen vaikutelma tulee.

Äänestä

Juu, tais osua niin oikiaan että lahen pallinaama tulistui!

Äänestä

hyvät tisit, hyvä perse

Äänestä

Iikka on suvakki ja aisankannttaja ei sen mölinöistä kannata välittää.Kaiken lisäksi umpisurkea "koomikko".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


FAS-pentu kirjoitti:

Höhööhhööööööööö!! Muijas on kykyjensä mukaiseissa hommissa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu