Onneksi on aurinkoinen päivä

Kävin lenkillä, kaupassa, aloitin simasouvin (toivottavasti onnistuu). Ilmainen pyörä odottaa korjausta. Satula ehkä pikkusen liian korkealla. Katsotaan kun saan ilmat pyöriin.En vaan oo pyöräilly vuosiin. Kaadun kuitenkin. Huono tasapaino.

Kohta teen lihapullia ja jos jaksais maalata maalauksia.. keskeneräisiä piisaa. Inspiraatioon tarttis kyllä hyvää seuraa. Jos menis rannalle tässä joku päivä ja alkais katsoo "sillä" silmällä naisia?


Onhan yks paikka josta vois löytää samanhenkisiä kuin itse oon. Ehkä sellainen nainen voisi parhaiten ymmärtää mua ja ettei asiat elämässä aina mene niin kuin suunnitteli. Ongelmia on ollut mutta eteenpäin mennään. Ehkä jopa pikkusen parempaan suuntaan.

6

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eräs_yksinäinen_vaan

      Hyvä asenne sinulla, että eteenpäin mennään vaikeuksista ja yksinäisyydestä huolimatta! Hyvältä kuulostaa myös päiväsi, mitä kaikkea olet puuhaillut ja mitä on suunnitelmissa. Itsekin olen sitä mieltä, että kaikenlaista pientä puuhaa voi keksiä ihan yksinkin, menee päivät mukavammin ja pysyy pää paremmin kasassa, kuin jos vain möllöttäisi kotona miettimässä omaa surkeuttaan.

      Itse kävin aamupäivällä pitkällä lenkillä, suihkun jälkeen kauppaan ja laitoin kanaa ruuaksi, nyt olen lueskellut kirjaa ja surffannut välillä netissä. Illalla on vielä työväenopiston kurssi. Näin nämä päivät kuluvat ihan mukavasti, vaikkei ystäviä saati kumppania olekaan.

      • jamikäsairauson

        Mä kun luulin tän olevan terveyspalsta, eikä mikään päiväkirjakerrontapalsta.


      • Pitäsköhän mennä työväenopiston kurssille? Kielet ja keramiikka kiinnostais.


    • Joko on sima pulloissa?

      • On pulloissa. 9 litraa, nyt jääkaapissa.


      • Mitä.miehestä.menneestä

        Nämä tällaiset apn kaltaiset tyypit ovat niitä vapaamatkustajia, jotka v*tut viheltää muusta kuin omasta hyvinvoinnistaan.
        Ja tulevat tänne v*ttuilemaan meille työssäkäyville.
        Että olette nenästävedettäviä kun teette työtä.
        Hukkaan on mennyt meikäläisen 40 vuotinen työura.
        Niin sitä pitkätukkaista nenästä vedetään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      168
      10330
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      81
      2539
    4. 85
      2371
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2104
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      243
      1937
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1385
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe