Onneksi on aurinkoinen päivä

Kävin lenkillä, kaupassa, aloitin simasouvin (toivottavasti onnistuu). Ilmainen pyörä odottaa korjausta. Satula ehkä pikkusen liian korkealla. Katsotaan kun saan ilmat pyöriin.En vaan oo pyöräilly vuosiin. Kaadun kuitenkin. Huono tasapaino.

Kohta teen lihapullia ja jos jaksais maalata maalauksia.. keskeneräisiä piisaa. Inspiraatioon tarttis kyllä hyvää seuraa. Jos menis rannalle tässä joku päivä ja alkais katsoo "sillä" silmällä naisia?


Onhan yks paikka josta vois löytää samanhenkisiä kuin itse oon. Ehkä sellainen nainen voisi parhaiten ymmärtää mua ja ettei asiat elämässä aina mene niin kuin suunnitteli. Ongelmia on ollut mutta eteenpäin mennään. Ehkä jopa pikkusen parempaan suuntaan.

6

552

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eräs_yksinäinen_vaan

      Hyvä asenne sinulla, että eteenpäin mennään vaikeuksista ja yksinäisyydestä huolimatta! Hyvältä kuulostaa myös päiväsi, mitä kaikkea olet puuhaillut ja mitä on suunnitelmissa. Itsekin olen sitä mieltä, että kaikenlaista pientä puuhaa voi keksiä ihan yksinkin, menee päivät mukavammin ja pysyy pää paremmin kasassa, kuin jos vain möllöttäisi kotona miettimässä omaa surkeuttaan.

      Itse kävin aamupäivällä pitkällä lenkillä, suihkun jälkeen kauppaan ja laitoin kanaa ruuaksi, nyt olen lueskellut kirjaa ja surffannut välillä netissä. Illalla on vielä työväenopiston kurssi. Näin nämä päivät kuluvat ihan mukavasti, vaikkei ystäviä saati kumppania olekaan.

      • jamikäsairauson

        Mä kun luulin tän olevan terveyspalsta, eikä mikään päiväkirjakerrontapalsta.


      • Pitäsköhän mennä työväenopiston kurssille? Kielet ja keramiikka kiinnostais.


    • Joko on sima pulloissa?

      • On pulloissa. 9 litraa, nyt jääkaapissa.


      • Mitä.miehestä.menneestä

        Nämä tällaiset apn kaltaiset tyypit ovat niitä vapaamatkustajia, jotka v*tut viheltää muusta kuin omasta hyvinvoinnistaan.
        Ja tulevat tänne v*ttuilemaan meille työssäkäyville.
        Että olette nenästävedettäviä kun teette työtä.
        Hukkaan on mennyt meikäläisen 40 vuotinen työura.
        Niin sitä pitkätukkaista nenästä vedetään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      96
      736
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe