Onneksi on aurinkoinen päivä

Kävin lenkillä, kaupassa, aloitin simasouvin (toivottavasti onnistuu). Ilmainen pyörä odottaa korjausta. Satula ehkä pikkusen liian korkealla. Katsotaan kun saan ilmat pyöriin.En vaan oo pyöräilly vuosiin. Kaadun kuitenkin. Huono tasapaino.

Kohta teen lihapullia ja jos jaksais maalata maalauksia.. keskeneräisiä piisaa. Inspiraatioon tarttis kyllä hyvää seuraa. Jos menis rannalle tässä joku päivä ja alkais katsoo "sillä" silmällä naisia?


Onhan yks paikka josta vois löytää samanhenkisiä kuin itse oon. Ehkä sellainen nainen voisi parhaiten ymmärtää mua ja ettei asiat elämässä aina mene niin kuin suunnitteli. Ongelmia on ollut mutta eteenpäin mennään. Ehkä jopa pikkusen parempaan suuntaan.

6

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eräs_yksinäinen_vaan

      Hyvä asenne sinulla, että eteenpäin mennään vaikeuksista ja yksinäisyydestä huolimatta! Hyvältä kuulostaa myös päiväsi, mitä kaikkea olet puuhaillut ja mitä on suunnitelmissa. Itsekin olen sitä mieltä, että kaikenlaista pientä puuhaa voi keksiä ihan yksinkin, menee päivät mukavammin ja pysyy pää paremmin kasassa, kuin jos vain möllöttäisi kotona miettimässä omaa surkeuttaan.

      Itse kävin aamupäivällä pitkällä lenkillä, suihkun jälkeen kauppaan ja laitoin kanaa ruuaksi, nyt olen lueskellut kirjaa ja surffannut välillä netissä. Illalla on vielä työväenopiston kurssi. Näin nämä päivät kuluvat ihan mukavasti, vaikkei ystäviä saati kumppania olekaan.

      • jamikäsairauson

        Mä kun luulin tän olevan terveyspalsta, eikä mikään päiväkirjakerrontapalsta.


      • Pitäsköhän mennä työväenopiston kurssille? Kielet ja keramiikka kiinnostais.


    • Joko on sima pulloissa?

      • On pulloissa. 9 litraa, nyt jääkaapissa.


      • Mitä.miehestä.menneestä

        Nämä tällaiset apn kaltaiset tyypit ovat niitä vapaamatkustajia, jotka v*tut viheltää muusta kuin omasta hyvinvoinnistaan.
        Ja tulevat tänne v*ttuilemaan meille työssäkäyville.
        Että olette nenästävedettäviä kun teette työtä.
        Hukkaan on mennyt meikäläisen 40 vuotinen työura.
        Niin sitä pitkätukkaista nenästä vedetään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      33
      3164
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      1579
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      19
      991
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      979
    5. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      59
      943
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      938
    7. Tuli vain mieleen

      että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -
      Ikävä
      37
      850
    8. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      36
      813
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      793
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      48
      709
    Aihe