Ruohonleikkurimies

Mihis se ruohonleikkurimies on kadonnut? Joka toissa kesänä puistoa ajeli? Ei oo näkyny.
82236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se on huono umpihangessa ruohonleikkurilla ajella.

Äänestä
  • Kohtahan ruoho taas kasvaa, töitä on!

    Äänestä

Eikös tiälä hävii nunnasta lähtiin, saati sitten yks ruohonleikkooja talavella.Sillähän tiälä ei toimi mikkää, kun liianmyöhään huomattaan.

Äänestä

Heinävesi.... yhtä perähikiä kuin Savonlinna.... pään muodotkin molemmissa paikoissa ja vaatteet samanlaisii....

Äänestä

Vai oliko se sittenkin nainen?

Äänestä
  • Ai ruohonleikkurimies?

    Äänestä

  • Heinävetiset ei erota miestä naisesta, tuskin kylän jenkkisiilet edes naista ovat saanetkaan!

    Äänestä

Joensuussa, Penttilänrannassa asustaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liippahattu kirjoitti:

Mihis se ruohonleikkurimies on kadonnut? Joka toissa kesänä puistoa ajeli? Ei oo näkyny.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu