Ärsyttää kun kesä tulee

kun sitä on niin epävarma omasta kehostaan niin hävettää kulkea vähillä vaatteilla, mutta ei sitä viitti pakahtua kuumuutenkaan, ja kahtoishan ne ihmisetkin kummissaan jos helteellä pukeutuisi villapaitoihin yms :D
131219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

T paidat tai ohuetkin neuleet menevät. Kylmä kesä luultavammin tulossa ei hätää.

Äänestä

Samma på här.

Äänestä

Saako kysyy et miks ootte epävarmoja kehostanne? Ettekö saa tarpeeksi kehuja?

1Äänestä

Paljon pehmustetta liian kovan maailman puskurointiin! Tämä on ollut melkein aina minun motto. Silti tyrkkyhuoraksi haukuttu? Eli lisää vällyjä! Mieluiten ulos auringon laskiessa. Välttyypähän ihosyövältä.

Äänestä

Kuules ongelmasetä säkin
Ole iloinen, kun et pukeudu vähiin vaatteisiin niin säästyt irstailta inhoilta miesten kuolakatseilta jotka luulee että kaikkea saa katsoa kuin omaa kättään.

Äänestä
  • Minäkö? Kyllä mä tän koen ymmärtäväni.

    Äänestä

Jaa, vaikka olenkin jo kurppa ikäinen niin viimeisen 8 kk aikana olen laihtunut 10 kg ja on paljon parempi olo niin sisäisesti kuin
Parempi ettei ota turhia paineita asioista, kaikki ollaan eri muotista ja hyvä niin

Äänestä
  • Oletko humalassa??

    Äänestä

Vaimoni työpaikalla oli kyse uimarantailusta. Eräs tyttö sanoi: "Minä en lähde sinne läskejäni näyttämään." Tyttö ei muuten ollut lainkaan läski, ihan normaalin näköinen.

Ujostelua näyttää olevan kahta laatua, ujostuttaa seksuaalipainoitteisesti tai ulkonäköpainoitteisesti. Nuoremmilla tytöillä esiintyy seksuaalista ujostelua, vanhemmat yleensä häpeävät ulkonäköään. Turhia molemmat, mutta ovat sitkeässä kuin purukumi lattiassa.

Totutushoito auttaa. Kun on tietoisesti jonkun aikaa "liian vähissä" vaatteissa, ohi menevät kumpikin.

Äänestä
  • Eihän läski sieltä ihon alta oikeasti näy 🤷

    Ja jos haluaa peittää ihonsakin, niin ei kai burka nyt esimerkiksi kamalan kuuma ole.

    Äänestä

Sama juttu, tuo ongelma oli itselläni jo 20 vuotiaana, ja sama on nyt vanhemapana ladyna, ettei se iästä ole kiinni. Ja hoikkakin olen aina ollut, ettei ainakaan läskiasioista ole kiinni. Se on vain se kalpea iho, ja tottumuskysymys kevyempään vaatetukseen. Rohkeasti vain kesämekko ylle heti kun lämpimät ilmat tulee, siitä se lähtee ja pian huomaankin jo kulkevani pienissä shortseissa ja topissa ihmisten ilmoilla : D

Äänestä

kesämuodinkaan tarvitse olla sellasta liian paljastavaa. Yhtenä kesänä näin kaupassa jollain teinimimmillä sellaset pakarat paljastavat sortsit. Mikä järki siinäkin on. Ja syyksi on turha väittää, että pitää tuuletella pakaroita. Ihan sama, kun kävelisi perse paljaana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ongelmasetämäkin kirjoitti:

kun sitä on niin epävarma omasta kehostaan niin hävettää kulkea vähillä vaatteilla, mutta ei sitä viitti pakahtua kuumuutenkaan, ja kahtoishan ne ihmisetkin kummissaan jos helteellä pukeutuisi villapaitoihin yms :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu