Mites öljynkulutus?

Lienee normaalia, ettei kone syö öljyä? Ostin uuden Dusterin ja 20 000 huoltojen välissä ei tarvitse lisätä lainkaan öljyä. Lienee normaalia, kun ei ole vag?
4422
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Logan MCV Tce90 moottorilla ei ole tarvinnu lisätä öljyä, tosin ajettu vasta 4180 km

1Äänestä

Merkkikerhon ongelma, se öljy.
Kymmenen vuotta vanhassa Mitsubishi Coltissa tuli mieleen katsoa öljynvaihto. Olikin ajettu 32 000 km edellisestä vaihdosta ja tarkastuksesta, kun vaihtoväli on 20 000. Puolivälissä oli menossa. No, vaihdettiin kuitenkin. Moottori on samalta Daimlerilta kuin Loganin Tce90. Mitsubishin vanhassa mallissa se oli Smart ForFourista, Loganissa ja monessa muussa on nykyisestä Smartista.

Äänestä

Merkillistä
Tuota kuvailisin jo mielenhäiriöksi,koetappas muistella mitä vaihdettiin Mitsuun ensimmäisen kymmenen vuoden aikana kun niiden myynti alkoi. minulla siitä kyllä on todellakin tietoa eikä mitään helppoheikki tarinoita. Olen siis ollut Mitsun merkkiverstaassa sillion verstaspäällikkonä ja puolet ajasta korjaajana !!

1Äänestä
  • Mitsun verstaalla ollut töissä ja loppuunajetulla louganilla ajelele. Nyt ei joku täsmää.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asssss kirjoitti:

Lienee normaalia, ettei kone syö öljyä? Ostin uuden Dusterin ja 20 000 huoltojen välissä ei tarvitse lisätä lainkaan öljyä. Lienee normaalia, kun ei ole vag?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu