Lienee normaalia, ettei kone syö öljyä? Ostin uuden Dusterin ja 20 000 huoltojen välissä ei tarvitse lisätä lainkaan öljyä. Lienee normaalia, kun ei ole vag?
Mites öljynkulutus?
Asssss
4422
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Logan MCV Tce90 moottorilla ei ole tarvinnu lisätä öljyä, tosin ajettu vasta 4180 km
Merkkikerhon ongelma, se öljy.
Kymmenen vuotta vanhassa Mitsubishi Coltissa tuli mieleen katsoa öljynvaihto. Olikin ajettu 32 000 km edellisestä vaihdosta ja tarkastuksesta, kun vaihtoväli on 20 000. Puolivälissä oli menossa. No, vaihdettiin kuitenkin. Moottori on samalta Daimlerilta kuin Loganin Tce90. Mitsubishin vanhassa mallissa se oli Smart ForFourista, Loganissa ja monessa muussa on nykyisestä Smartista.
Merkillistä
Tuota kuvailisin jo mielenhäiriöksi,koetappas muistella mitä vaihdettiin Mitsuun ensimmäisen kymmenen vuoden aikana kun niiden myynti alkoi. minulla siitä kyllä on todellakin tietoa eikä mitään helppoheikki tarinoita. Olen siis ollut Mitsun merkkiverstaassa sillion verstaspäällikkonä ja puolet ajasta korjaajana !!
Mitsun verstaalla ollut töissä ja loppuunajetulla louganilla ajelele. Nyt ei joku täsmää.