Joo oli ,,esittelijä yhdessä varaosaliikessä..ostin ainetta kerto että on kovempaa kuin metalli aine ei ole öljyn lisäainetta niku monet luulee;; Käytetty jo pitkään monissa ajoneuvoissa,, helppo ja yksinkertainen juttu korjaa metalli pntaa uudeksi auttaa kulutuksen käynnistyksen talvella voiteluun sun muuta ja hyvinhän tuo toimii nyt: käykää rvs sivulla<<<<
Tein rvs käsittelyn autolle
6
354
Vastaukset
- RaaRaaRapsutin
Minä hankin ortodoksipapin siunaamaan autoni ja suitsuttamaan sekä roiskimaan siihen pyhää vettä. Jo vain vastaa kaasuun kuin pirun riivaama ja sutii!
- opelisti
Minun autoni siunasi budda munkki. Auto kiihdytti ensimmäisen kameratolpan kohdalla 170 euron nopeuteen.
- easgef
Tein RVS käsittelyn kerran 300tkm ajettuun -90 autoon. En kyllä huomannut mitään eroa kun se 2000km käsittely oli valmis. Suurin syy miksi kokeilin oli moottorin nakutus, se ei ainakaan hävinnyt mihkään. Moottori kyllä kävi ihan hyvin joten en tiedä mikä siellä nakutti.
- Mullatoimi
satavarma että venttiili on jumissa jos hydraulinen......kannattas tehdä ensiksi moottorin sisäpesu, poistuu ylimääräset jätökset,,ja sen jälken rvs käsittely Itselläni nakutti venttiili usein esim aamuisin moottorin sisäpesu poisti äänen:::
- easgef
Mullatoimi kirjoitti:
satavarma että venttiili on jumissa jos hydraulinen......kannattas tehdä ensiksi moottorin sisäpesu, poistuu ylimääräset jätökset,,ja sen jälken rvs käsittely Itselläni nakutti venttiili usein esim aamuisin moottorin sisäpesu poisti äänen:::
Ei ollut hydraulisia nostimia, mekaaniset jotka oli jo ennen RVS käsittelyä säädetty korjaamolla, nakutti silti. Sisäpesuakin kokeilin kerran ennen RVS käsittelyä, ei auttanut nakutukseen.
- Motonomi1
RVS toimii kuten lupaakin eli muodostaa toisiinsa hankaaviin rautametalleihin pinnoitteen. Testattiin mopon moottoriin. Vaihteiston hammaspyörien ja ensiövedon rattaisiin muodostui komea kiiltävä pinnoite 2000 km:n ajolla.
Eihän se vikoja korjaa, mutta lisää varmasti käyttöikää ja suojaa voiteluhäiriöiltä. Moottori oli osina ennen käsittelyä ja käsittelyn jälkeen.
Olis ollut kallis testi autolla tai prätkällä ja isotöinen. Pelkkä tiivistesarja on helposti yli satasen. Mopotestinä halpaa kuin saippua. Tässä elänkokeessa ei yhtään eläintä vanhingoitettu.:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2454422Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232879Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412632Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?831606Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161508- 491229
- 851164
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2021052- 45996
- 59993