Kuinkahan monta kertaa

Olen aloittanut kirjoittamaan sinulle viestiä, kunnes epävarmuus on alkanut pukkaamaan päälle. Kun näen vielä kuvasikin whatsappissa, mietin että miksi haluaisit minulta mitään viestiä, sinulla on muutakin tekemistä kun tuhlata aikaasi minuun. Varmaan onkin. Miksi suotta tyrkyttää seuraa jota et halua.
15713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ootko koskaan ajatellut, että sun hiljaisuutesi on se, mikä kaiken tappaa.
m>n

Äänestä
  • Runollista sinulle

    S> m erehdyt jälleen

    Äänestä

  • Kihloissa_on kirjoitti:

    Runollista sinulle

    S> m erehdyt jälleen

    Tässä runollisuutta sulle.

    "Velkaset ei vastaa ja taas kerran rasia rasahtaa salmiakki on mun herra.
    Oon palasta taas velkaa oon ollu ekast asti mitä annokset nyt kasvaa ajan henkee sopivaksi.
    Saanks mä yhen ota kaksi kuiskasit ihanasti Hakaniemen rantaa ja kohtalokas satsi.
    Siel o satamassa lasti ja ikuisuuden jälkee sä tuot kotii apteekin salmiakkia lääkkeeks.
    On ollu ikävä kulta oon ollu susta kipee aina ku sä lähet vetää mun sielu kulkee pimees.
    Meil on yhteinen rakkaus yöks sulkeudutaa käymälää niinku Fintelligens sanois en vaihtais päivääkää."

    Äänestä

  • Tuskinpa siitä voi pelkästään minua syyttää, jos ei toinenkaan osapuoli juuri viestejä lähettele. It takes two to tango. Mutta luulen, että häntä ei juuri liikuttaisi vaikka emme esim näkisi enää koskaan.

    Äänestä

  • Mahdollisuudet on vähissä. Viestin laittaminen periaatteessa niin väärin monestakin syystä. Silti hajoan. Et ehkä sitä näe minusta. .

    Äänestä

  • wats-ap kirjoitti:

    Tuskinpa siitä voi pelkästään minua syyttää, jos ei toinenkaan osapuoli juuri viestejä lähettele. It takes two to tango. Mutta luulen, että häntä ei juuri liikuttaisi vaikka emme esim näkisi enää koskaan.

    Ei ole syytä vaipua epätoivoon... Elämä on sitä mitä teet siitä.

    Äänestä

  • Eipä tällä palstalla puhuta ääneen:)

    Äänestä

Juuri tänään aattelin sinua ja pohdin miksemme enää viestittele. Sinulla kun on nyt uutta onnea pukkaamassa niin en todellakaan häiriötekijä haluan olla. En ole onnellinen tilanteesta mutta onnellinen puolestasi.

Äänestä
  • Samalla kun mietit tuollaista niin olisit varmaan voinut laittaa viestin liikkeelle ja saanut jopa vastauksenkin tuon täällä tapahtuvan monologin sijaan.

    Äänestä

  • Tuomitset vaikket tiedä koko tarinaa.

    Äänestä

  • EiBesserwissereille kirjoitti:

    Tuomitset vaikket tiedä koko tarinaa.

    Laitoin vinkin. En tuominnut.

    Äänestä

tartzanin terveiset:

GOD DAG! :))
Päätin tehdä tälläisen blogin. olen siis tartza, sen tarkemmin en henkilöllisyyksiäni paljasta, pysytään ydinasiassa. puhun svenskaa ja finskaa vähä sekasin niinku aina oon vähä itekki :D kuten blogini nimikin kertoo, jag älskär öl ! tänään oli kamala päivä. kamala krapula ja oppilaat vittuilivat. hiki valui pitkin poikin ja meinasi pää räjähtää. kotona myös kun kissa oli paskannut pitsalaatikkoon. pistin sen pihalle ja sanoin GÅ NU!! knulla!!!:(((:(:((::( otan kaljan. heti helpotti. nyt pitää mennä hakemaan uusi pitsa ja illaksi pari OBS, VI SES :)
Lähettänyt tartzA klo 6.42 Ei kommentteja:

Äänestä

Onneksi ei ole mitään wats-upia elämässä riesana, kun siitäkin näköjään jollekulle tulee hirveä ongelma ja valitus tänne palstalle. Et sä saa täälläkään valittamalla keltään manipuloitua viestiä itsellesi.

Äänestä

Et oo mikään häiriötekijä mulle. Surullista jos koet asian näin. Mä oikeasti olen elänyt omaa elämääni jo vuosia sinun kauttasi. Oon jatkuvasti ajatellut että se mikä on sun niin on myös mun, ja toisinpäin. Olet ollut joka hetkessä mun alitajunnassani, olkapäälläni, pitämässä kädestä kiinni. Mä edustan sua ja sun tahtoasi kaikin mahdollisin tavoin. Pelottaa ajatus, ettet halua olla mun kanssa missään tekemisissä ikinä. Mutta jos niin haluat, voin yrittää unohtaa. Näin ratkaisevan tärkeä tieto on kuitenkin saatava IRL face to face, ei missään muualla.

Sun on sanottava jotain realistista mulle. Älä siis esimerkiksi sano että "olisit silloin aiemmin tehnyt asialle jotain" koska mä en pysty siihen. Mulla ei ole aikakonetta.

Älä myöskään sano pelkästään että "yritä unohtaa" koska en pysty siihen ilman lisäperusteluja. Sun ei kannata valehdella mulle mistään. Sano viivasuoraan kaikki mitä olet aina halunnut mulle sanoa. Minä kannan vastuun kaikesta mitä teen tai olen tehnyt. Mutta sua mä en halua satuttaa IKINÄ.

#KyynelkaasuMukaan
#TarkkaAmpujatKatoille
#PoikkeusTila
#MitenOlis
?

Äänestä

Juuri tuollaisen ajattelun takia sinkkuja löytyy vuosisadan loppuun enemmän kuin pareja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


wats-ap kirjoitti:

Olen aloittanut kirjoittamaan sinulle viestiä, kunnes epävarmuus on alkanut pukkaamaan päälle. Kun näen vielä kuvasikin whatsappissa, mietin että miksi haluaisit minulta mitään viestiä, sinulla on muutakin tekemistä kun tuhlata aikaasi minuun. Varmaan onkin. Miksi suotta tyrkyttää seuraa jota et halua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu