Kyyjärvellä parasy töllisyystilanne

Paras Keski-Suomessa. Kiitos Betsetin ja Etelä-Suomen, minne menee paljon elementtejä. Ei ole politikkojen ansiiit,päinvastoin.
24414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Betsetiltähän niitä laittomia duunareita ratsiassa löydettiin.

Äänestä

So what? Olisitte iloisia, kun töitä on, ettei tarvi Sipilän hulluun aktiivimalliin mennä nolattavaksi ja kotiseutumme kukoistaa.

Äänestä
  • Minä en Jeesus Sipilän pillin mukaan tanssi.. Pellen hommia koko aktivointi touhu.

    Äänestä

  • Hohohohohoo kirjoitti:

    Minä en Jeesus Sipilän pillin mukaan tanssi.. Pellen hommia koko aktivointi touhu.

    Niin on . Täysin naurettavia. Nut tiedetään mitä puomuetta äänestetään.

    Äänestä

  • Minkälainen vuokratyöfirma voi välittää työluvattomia työntekijöitä?

    Äänestä

Betset boikottiin rikollisesta toiminnasta.

Äänestä
  • Kriminaalia touhua, mikä ei kestä päivanvaloa.

    Äänestä

  • Sehän on kepua...

    Äänestä

On tärkeää että työtön ohjataan tarvittaessa myös psykiatriseen kuntoutukseen

Äänestä
  • ei kaikki työttömät tarvitse mitään kallonkutistajan palvelua

    Äänestä

  • Enemmän ne nämä yo nössöt sitä lanttumaakaria tarvii

    Äänestä

  • kuka tahansa työtön voi kärsiä mielenterveyden ongelmista, ei vain koulutetut. siksi on tärkeää tarkkailla heidän käytöstää, ja myös osoittaa empatiaa ja hyväksyntyy heitä kohtaan

    Äänestä

on muitakin onnellisuuden mittareita, esim tasa-arvoidellisuus

Äänestä
  • Heh heh joku urpo se taas sössii

    Äänestä

Ja just sen takia kaikkien kyyvesiläisten on syytä pysyä Kyyvedellä. On niin mahtava työtilanne.

Äänestä
  • Missä olit maantiedon oppitunnilla? Kyyvesi on Savossa ja Kyyjärvi Keski Suomessa. Kaksi eri paikkaa.

    Äänestä

Pakko ottAA laittomia mamuja kun ei ei velliperse suomipojulle raskastyö kelpaa.

Äänestä

Kantasuomalaisen korkeampaan älykkyystasoon ei kuulu raskaan fyysisen työn tekeminen. Olemme pikkuhiljaa pääsemässä hyvälle eurooppalaiselle tasolle vähemmän saaneiden käyttämisessä vain käsiä vaativiin tehtäviin.

Äänestä

työttömät voidaan velvoittaa risusavottaan

Äänestä

Työttömät voitaisiin velvoittaa betoni elementti tuotantoon saataisiin uusia hienoja taloja osakesijoittajille halavalla

Äänestä

Huippukirurgit, avaruustutkijat ja lentokoneinsinöörit Irakista tekevät siellä betonielementtejä, hihihiii.

Äänestä

Kunhan sanovat, akat jätetty sodan jalkoihin ja miehet paenneet tänne.

Äänestä

Siinä kun nyhjäät kitu palkalla elementtäjä ja maksat verot ja kulut alkaa muutto Irakiin pyöriä mielessä

Äänestä

Toivottavasti kaikilla maahantunkeutujilla alkaa, ja pian.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ollaanelementissä kirjoitti:

Paras Keski-Suomessa. Kiitos Betsetin ja Etelä-Suomen, minne menee paljon elementtejä. Ei ole politikkojen ansiiit,päinvastoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu