Veteraanijuhla!

Evakot, kun tulivat sodan jälkeen ruotsinkieliset eivät suostuneet heitä vastaanottamaan.
Veteraanien juhlissa ei pitäisi saada puhua ruotsia. Hävetkää!

Katsokaa raporttia Dragsvikistä. Naisia kohdeltiin kaltoin heidät raiskattiin ja sitten ammuttiin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomen puolustus murtui sillä kohtaa missä ruotsinkielisten piti puolustaa. He olivat kuitenkin ruokailemassa, kun naapuri tuli puolustuslinjasta läpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Evakonpoika kirjoitti:

Evakot, kun tulivat sodan jälkeen ruotsinkieliset eivät suostuneet heitä vastaanottamaan.
Veteraanien juhlissa ei pitäisi saada puhua ruotsia. Hävetkää!

Katsokaa raporttia Dragsvikistä. Naisia kohdeltiin kaltoin heidät raiskattiin ja sitten ammuttiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu