Onko missään hernekeitto tai makkaratarjoilua?
Taas on nälkä!
jonottaja
10326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kihuilla on yksi lettukoju.
Onko kylällä mitään kahvilaa enää?
Hernekeitto tai makkaratarjoilua? Ei tietääkseni. Tekisit itse makkara tai hernekeiton. Kattilallisen, ei tule paljoakaan maksamaan. Muutaman euron. Tarvikkeet. Paketti makkaraa, perunoita, vettä , pari lihaliemikuutiota, suolaa. pakastevihanneksia, sipulia. Siinä olisi syötävää muutamaksi päiväksi.
Kiitos hyvästä ruokavinkistä"makke.vann".Nyt sain tehtyä kunnon ruokaa ihtelleni.
En nyt tiedä, onko se hyvä ruokavinkki, mutta sieltä ostan, mistä tarvittavat ainekset makkarasopantekoon tarvitaan. Makkaran voi tietysti korvata jauhelihalla, mutta jauheliha on kalliimpaa kuin makkara. Lämmin soppakeitto makkaralla tai jauhelihalla, molemmat maistuu. Enkä ole vielä kyllästynyt.
Potut,vitut ja lätyt pitää tarjota Kihuilla jokamiehelle ilmaiseksi tottakai.
HernHernekveitto vekeipäiväpäivätto tai päivämakpäiväkaratarjoilua? Ei tietääkseni. Tekisit itse makkara tavi hernekeiton. Kattilavllisen, ei tule paljoakaan maksi makkaratarjoilua? Ei tietääkseni. Tekisit itse makkara tai hernekeiton. Kattilalpäivälisenv, ei tule paljoakaan maamaan. Muutaman euron. Tarvikkeet. Paketti makkaraa, perunoita, päivävettä , pari lihaliemikuutiota, suolaa. pakastpäiväevihanneksia, sipulia. Siinä olisi syötävää muutamaksi päiväksi.amaan. Muutaman euron. Tarvikkeet. Paketti makkaraa, perunoita, vettä , pari lihalie
Toi oli hauskasti kirjoitettu!Liekkö ilolientä nautittu?
Kyllä "ilmainen" hernekeitto on hyvää.
missä huomenna on makkaratarjoilua?