stadiumiin avattii seinä kiipeily ni kysyn voiko jos on lihava niin kiipeillä jos ei jaksa ni onko aloittajilla joku apu siis vaikka veto kuminauha tai voiko joku vetää narusta?
voiko lihava nainen seinä kiipeillä?
14
889
Vastaukset
- Viilaa
Voitaisi välillä puhuu lihavista miehistä!
- JaPointtiOli
No ostat sähköisen vinssin, pistät sen sinne päälle muutamalla pultilla, vaijeri kiinni valjaisiin lattiatasolla. Itselle otat kaukosäätimen käteen, ja toiseen käteen kunnon hampparin. Sit vaan sanot että harrastat kiipeilyä. Eikun napista vinssi hommiin ja ylös pääsee tosi helposti. Ei varmaan hikikään tule.
Tietty voit myös alkaa opetella kiipeilyä, ja kiivetä sinne ihan itse. Ei ole ehkä helppoa alkuun, mutta kukaan ei ole seppä syntyessä. - Lieppo1962
Minäkin ostin isoimman veisjuoksuvöin.
- Höpöhöpöä
Kyllä varmaan voi, lihava mieskin jos vaan seinä kestää pystyssä. Unohtaa nyt tuollaiset hömpötykset! Eiku vaan lisää mässyä, sipsiä ja roskaruokaa...omnom! Siihen vähän limukkaa ja kaljaa ja viinaa lisäksi, ja liikunnat pois, ei mene kauan niin pääsee tilaamaan xxxl arkun. Tai no eihän sitä lihavan tartte itse, tätäkään.
- Anonyymi
Kertokaa kokemuksianne.
- Anonyymi
Onko laihdutus vaihtoehto?
- Anonyymi
Minä kiipeilen hämähäkkimies trikoissa
https://www.youtube.com/shorts/aCF85Fv09Uc - Anonyymi
Voisin tulla oikein mielellään avustamaan lihavan kaunokaisen kiipeilyä takaapäin.
- Anonyymi
Mutta ylipainoista äijää ei enää kukaan pysty auttamaan haluista puhumattakaan. Joten pysy vaan maankamaralla.
- Anonyymi
max paino taisi olla 120kg.
- Anonyymi
Varmistajan pitää olla isokokoinen. Koska jos kiipeäjä putoaa seinältä, niin varmistaja voi muuten lennähtää jopa hallin kattoon!
- Anonyymi
Riittävän painava kiipeilijä jos on, voi avustaja päätyä jopa maata kiertävälle radalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riittävän painava kiipeilijä jos on, voi avustaja päätyä jopa maata kiertävälle radalle.
Apua:D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riittävän painava kiipeilijä jos on, voi avustaja päätyä jopa maata kiertävälle radalle.
entäs jos törmää muskin starlinkin sateliittiin tuleeko iso lasku?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1073099
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872425- 241966
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221520Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291490Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151395- 87912
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26907Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62846Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2769