Rikos ei ole este, se on suositus !

Korkeimman neuvoston puhemies, politpyröön pääsihteeri, polittisteolooginen esileikkimies Halla-pula aho on puhunut ja haluaa, että puloueen, yksi valopäisimmistä kansanedustajista jatkaa, samanmoisten Keski-Juomalaisten edustajana.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005661059.html
Perussuomalaisilla ei ole mitään polittista tavoitetta, meitä ärsyttää vaan maahanmuutto ja haluamme toimia politiikan pystykorvana ja räksyttää puskasta.
Kaikki rikolliset, pöhelöt ja muuten jälkijättöset, ottakaa yhdyntä puoluetoimistoon, meille sopii kaikki.
690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Surkiaa porukkaahan se persuporukka on ja ei niin kovin mainittavia saavutuksia
Niin niin tietenkin töppöily ja pienet tuomiot ainuat saavutukset
eduskunnan arvovaltaa ainaki laskee

Äänestä

Teuvon pitää olla kuningas alkoholista irti / pois.
Pitkällä pelisilmällä ja rankalla kokemuksella ja auttajana voin sanoa, että suomalainen ihminen / juoppo on idiootti kännissä ja se ei katsoa asemaa, puoluekantaa, sukupuolta tai paikkaa.
Viinä ei sovi tälle tyhmälle ja sisäsiittoiselle kansalle.
Teuvo vain tuo itsensä esiin väärässä paikassa.

Äänestä
  • Suomen työelämä menettää viinan takia hyviä suomalaisia työntekijöitä , vuositasolla paljon ja heitä tulee paikkaamaan maahantulleet.
    En ymmärrä, että itsensä työelämästä pihalle juoneet, moniongelmaiset käyttää persuja haukkuakseen parempiaan.
    Suomi tarvitsee maahanmuuttoa,piste.
    Syyn on aiheuttanut suomalaiset itse, piste.
    Jos muuta sanot, valehtelet.

    Äänestä

pornopalkka ei ole negaatio vaan persestä

pornomiehille kansalaispalkkaa

https://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/155320-harri-mulari-eroaa-vihreista-kansanedustaja-antero-vartian-kohutwiitti-ei-syy-mutta-se-viimeinen-pisara

Antero Vartian laajasti sosiaalisessa mediassa levinneeseen Twitter-kommenttiin, jossa Vartia linjasi, että vastikkeetonta perustuloa ei tulisi maksaa "Esimerkiksi niiden kohdalla, jotka pelaisivat päivisin tietokonepelejä ja katsoisivat iltaisin pornoa ja tulisivat perustulolla toimeen."

Äänestä

Teuvo on aito perusjuomalainen. Teuvon vaalikampaja oli tehokas: hän kiersi vaalipiirin pubit ja pisti piikin auki. Kyllä Keski-Suomesta niin paljon juoppoja löytyy, että yksi äänestetään eduskuntaan, kun on niin reilu mies tarjoamaan. Muuten eivät luultavasti äänestäisi ollenkaan. Lisänä on joukko elämäänsä ja herroihin vittuuntuneita, jotka äänestävät Teuvoa ihan piruuttaan.

Teuvon kampanja ei kuitekaan pure kotikunnassa Viitasaarella, josta hän sai vain vähän ääniä. Teuvon äiti arveli Hesarin haastattelussa syyksi, että "täällä ne tuntee sen". Äiti itse kertoi äänestävänsä kristillisdemokraatteja.

Äänestä

Persuäänestäjien mielestä paras tapa suojella suomalaisia naisia maahantunkeutujilta on hakata naisensa itse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TyhjäpäistenPuolue kirjoitti:

Korkeimman neuvoston puhemies, politpyröön pääsihteeri, polittisteolooginen esileikkimies Halla-pula aho on puhunut ja haluaa, että puloueen, yksi valopäisimmistä kansanedustajista jatkaa, samanmoisten Keski-Juomalaisten edustajana.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005661059.html
Perussuomalaisilla ei ole mitään polittista tavoitetta, meitä ärsyttää vaan maahanmuutto ja haluamme toimia politiikan pystykorvana ja räksyttää puskasta.
Kaikki rikolliset, pöhelöt ja muuten jälkijättöset, ottakaa yhdyntä puoluetoimistoon, meille sopii kaikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu