Raittiuden Ystävät, muistakaa aina Hymy

Älkää välittäkö viinaa kittaavista hapannaamoista. Aito ilo löytyy vain ja ainoastaan täysraittiudesta.
5299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä on sata kertaa mukavampi elää raittiina. Alkoholin käyttö on teennäistä elämää.

Äänestä
  • Ilman kivaakin voi olla viinaa

    Äänestä

Ei vappuna selvin päin, ellei ole uskossa tai......

Äänestä
  • Miksi sekoittaa päätänsä päihteillä. Viinan voimalla ilo on teennäistä.

    Äänestä

Ei kai kukaan enää käytä alkoholia, sehän on jo huiman vanha juttu ja todettu krapulaa aiheuttavaksi myrkyksi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niina_83 kirjoitti:

Älkää välittäkö viinaa kittaavista hapannaamoista. Aito ilo löytyy vain ja ainoastaan täysraittiudesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu