Systemaattinen häirintä

Oletteko kokeneet?
10362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Et ole ainakaan sinä kokenut.

Äänestä

olen kokenut, ikävä kyllä. =(
kesti liian kauan päästä eroon, vihdoin rauhallista elämää.

Äänestä

Olen. Yksi kusipää iilimato yrittää millä keinolla tahansa päästä somekaveriksi että voisi stalkata lisää. Sairas tyyppi.
Kerään aineistoa 👍 ja sitä on kertynyt 👌

Äänestä
  • ??

    Äänestä

No siis koko elämähän on mennyt siten että kun yhdestä kiusankappaleesta pääsee niin toinen tulee tilalle eli todennäköisesti yhdessä suunnittelette näitä juttuja ja olette liittoutuneet minua vastaan. Eikä kannata laittaa mitään viestejä sairauksista tyyliin sinulla on skitsofrenia koska todisteita suunnitelmallisuudesta on.

Äänestä
  • En ole liittoutunut kenenkään kanssa kiusaamaan ketään enkä tunne sinua mutta täysin samoja kokemuksia löytyy. Harmillista miten lapsellisia aikuiset ihmiset osaavat olla kun tuollaista tekevät kai he tuntevat olevansa parempia ihmisiä kun saavat talloa heikompia tai pienempiä vaikka todellisuudessa nuo pikkumaiset ihmiset ovat itse heikkoja yrittäen vain näyttää vahvoilta harvoin yksin ovat yhtään mitään vaan laumassa määkivät.

    Äänestä

  • Se alkoi jo peruskoulussa opettajiakin mukana.

    Äänestä

Olemme. En kyllä välitä paskan vertaa näistä "syvällä uivista" ihmisistä.

Äänestä

Tavallaan.

Äänestä

Tavallaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uhkailuonturhaa kirjoitti:

Oletteko kokeneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu