puolueiden vappuhetta. Rinne lupasi eläkeläisille 100&€ jos pääsee hallitukseen. Älkää eläkeläiset uskoko vihervasemmiston lupauksia. Mm. 2011 eduskuntavaalikampanjassa vasemmistoliitto ja sosiaalidemokraatit lupasivat AAS laittaa köyhien asiat kuntoon. Mutta vaalien mentyä takki kääntyi täydellisesti ja mm. vanhustenhoidosta leikattiin 500000 euroa ja lisättiin verotusta ja elämistä josta kärsi eniten kaikkein köyhimmät suomalaiset ihmiset. Ennen vaaleja luvattiin tehdä loppu kriisimaiden tukemille suomalaisten veronmaksajien kustannuksella. Varustettiin Euroopan unionia ja eurosta kin luvattiin erota. Vaalien mentyä tuli tuolle eliitille mahdollisuus päästä hallitukseen ministeriksi ja niin mentiin Kokoomuksen kanssa tekemään eu liittovaltiota ja jakelemaan ja ympäri Eurooppaa. Nyt vihervasemmisto ottaisi lisää pakolaisia eläteiksemme. Kuinka paljon yksi laittomasti Suomessa majaileva ulkomainen onnenonkija maksaa Suomelle. Ja kun niitä on lähes 10000. Ei vihervasemmisto puhu mitään siitä mitä näihin elätteihin uppoaa. Eiköhän ole uponnut jo miljardeja. Ajattele :nuoret t riskit miehet kävelivät monen turvallisen maan läpi maahamme laiskottelemaan täysihoidolla.
Yle tv uutiset 15.00 tänään näytti vain vasemmisto
Eivihervasemmistolle
26422
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
No mitä muuta voi kommari-yleltä odottaa?
Ylellehän on tärkeintä puolustaa venäjää ja mamuja.
Ai jaa kun mä olen aivan lullut että persujen ykkösmaa on Venäjä varsinkin viime aikaisten lausuntojen mukaan. Niissähän ollaan sitä mieltä että Venäjä ei ole syyllinen kaasuiskuun eikä Syyriassakaan ole tapahtunut mitään. Näinhän sanaili Packlen. Ynnä Eerola lisäsi löylyä kiittelemällä jatkosotaa ja alueluovutuksia siitä, että sitä kautta saatiin sotakorvaukset maksettavasi.
Mutta näitä "desanttiHapponen" ei tietenkään noteeraa. Eikä hänen ymmäryksensä riitä nähtävästi ollenkaan siihen että se yhteiskunta johon persut tähtäävät on todella suora kopio Venäjän nykysysteemistä. Vahva johtaja, jota kaikki kumartavat ja joka hallitsee mediaa ja sensuroi kaikki negatiivisen pois.
Ei kannata seurata Ylen ajankohtaisohjelmia eikä lukea Hesaria tai tilata tai käyttää aikaansa
On aika turhaa vaatia muuta KUIN YLE MAKSUKANAVAKSI VEROTUKI POIS ainakin pääosin, jos Ylellä on jotain kansallista tiedotustehtävää niin se voidaan sille korvata, muuten vain kanavat maksukortin taakse se maksaa joka pilaa tai tilaa
Kyllä kansa tietää vappuna
https://www.youtube.com/watch?v=YN_4tRBjFo4
Persu lukee vain MV lehteä.
Iltauutisissa kyllä mainittiin ensin Sampo Terhon siniset (kuinkas muuten) mutta jouduttiin kuitenkin toteamaan että jonkin matkan päässä olevat Halla-ahon persut keräsivät huomattavasti suuremman kannattajajoukon vapputilaisuudessa
Vassuthan lukee MVn kannesta kanteen ja kommentoivat kaikki uutiset tänne, kuten nytkin.
Yleensä ei kannata likea tai seurata mitään. Tyhmänä on niin hyvä olo.
Antipersuxen ahdistus. Ymmärrätkö etpä tietenkään
Antipersux että sinulla on ahdistukseesi väärä addiktio
älyvapaat raivokohtaukset
Yrittäisit keksiä Antipersux jotain itsellesi parannukseksi
USA:ssa jos olisi niin siellä on varmasti kaupallista tarjontaa vihanhallintakurssia Antipersuxen kaltaisille sairaalloisille täällä Suomessa ei ehkä ole mitään
Joku tavoite Antipersux sinun pitäisi saada elämällesi muuta kuin kirjoittaa kymmeniä raivoviestejä kun ei ole mitään tekemistä
Miten olisi maatyöt, auttaisiko jo istuttaisit puun kuten Donald ja Melania ranskalaispariskunnan kanssa http://www.dw.com/image/43560477_303.jpg
Kyökkipsykologian persekspertti vauhdissa.
Rinne lupaa 100 eur/kk korotuksen eläkeläisille, jos pääsee hallitukseen. Rinne siis haluaa pitää pienimmät eläkkeet jatkossakin alle köyhyysrajan. Tuollainen mies ei kuulu hallitukseen. Paskaa puhuva nössö muutenkin koko mies.
Demareita ei ole koskaan kiinnostanut köyhempi väestönosa koska he eivät äänestä mitä sitä turhaa sellaisia puolustaa joista ei ole mitään hyötyä .
Koetas miettiä mikä puolue on tähän maahan saanut aikaan seuraavat asiat:
1) Kahdeksan tunnin työpäivä
2) Eläkejärjestelmä
3) Peruskoulujärjestelmä eli ilmainen koulutus kaikille
4) Ilmainen kouluruoka
5) Riittävä sosiaaliturva
6) Kesälomalaki
7) Tammikuun kihlaus eli työmarkkinaneuvotelut
8) Yleinen ja yhtäläinen ääkioikeus
9) Äitiysloma
10) Lapsilisät
11) Lähes ilmainen terveydenhoitojärjestelmä
12) Työttömyysturva
13) Työsuojelu
14) jne jne jne jne
Sitten voisit listata tähän ne savutukset, jotka persut ovat saaneet läpi. Ynnä kerro vielä myös se miten persut nyt Halla-ahon johdolla aikovat parantaa maamme köyhän väestönosan oloja?
Niitäkin saa listata tähän...
Kansamme hölmöin osa luulee että nuo kaikki on Kokoomuksen ja Keskustan ansioita, siksi Kokoomusta ja Keskustaa äänestävät. Noiden puolueiden kannatuksesta helppo tehdä tutkimus ja saada oikeat lukemat kuinka suuri osa kansastamme on järkyttävän ja huolestuttavan vähä-älyisiä. Mutta eihän se heitä itseään haittaa kun on kivaa ja sopivasti "onnellinen" kuten kommenteista huomaamme.
Kokoomuslaisista+45+%+on+suorittanut+yliopistotutkinnon.+Demareista+ja+vasemmistoliittolaisista+23+%.+Etteivät+vain+tutkimukset+löisi+korville+noita+luulojasi+älykkyydestä?
Fiksut+muuten+tietävät,+että+ilman+porvareiden+tukea+ei+ole+tehty+yhtään+noista+uudistuksista.+Suhteellisen+järkeville+uudistuksille+tuki+annettiin,+mutta+pankkien+sosialisointi+ja+muu+sellainen+tietenkin+torjuttiin.
Vasurithan ovat varkaita ja valehtelijoita eikä antipersux ole poikkeus.
Vihervasemmisto on ollut hyvä keräämään ääniä köyhiltä
Huutokauppa on alkanut!
Aikanaan saatiin Suomi pitkään taantumaan, kun Heinäluoman yllyttämänä Katainen pani Sari Sairaanhoitajalle 500 €/kk. Kuka tarjoaa nyt eniten Leena Lastenhoitajalle tai Erkki Eläkeläiselle?
Vassu vasuloinen taas vaatii samaa elintasoa kuin työtä tekevät!
Valtaan on päästävä millä hinnalla tahansa jos vaikka Perussuomalaiset olisivat esittäneet tätä se olisi populismiä mitätä tää sitten on puhutaan melkein miljardista eurosta kuka uskoo ja ketä.
Entäs nämä nolla euroa veroa maksavat yritystukia kahmivat yritykset eikö siihenkin muka löytyisi joku kaava että on pakko maksaa veroa kaikille muille noita löytyy kyllä heti välittömästi
Tämän päivän yle gallup näyttää miten yle yrittää väkisellä saada vihervasemmiston gallup kannatuksen nousuun. Mutta eduskuntavaaleissa Perussuomalaiset tulee näyttämään mitä mieltä kansan syvät rivit on
Persut tarvitsevat kannatuksensa nousuun uuden pakolaisaallon. Kyseinen puolue saa voimansa ainoastaan pakolaisista vaikka heitä vastustavat. Jos ei pakolaisia, ei myöskään kannatusta. Miksi. Koska persut on ennen kaikkea yhden asian liike. On Halla-Aholla silti kanta sosiaaliturvaan. Sitähän pitäisi tietenkin hänen mielestään leikata, koska silloin maahantulo suomeen tulisi pakolaisille vähemmän houkuttelevaksi. Viis suomen työttömistä, tärkeintähän on vain pakolaisasia.
Sosiaalidemokraatit menetti kannatusta vaikka yle yritti nostaa sitä näyttämällä vappuna uutisissa vain sosiaalidemokraattien ja vasemmistoliiton puheenjohtajien puheita
Ei näyttänyt YLE Rikun varpajaisiakaan, vaikka oli kovat juhlat.
Niin demari puh Jutta kin lupasi 2011 mutta takki kääntyi täydellisesti
Ei mitään eläkeläisille, vaan kaikki suurituloisille veroalennukseen!