Toimimattoman osakeyhtiön poismyynti

ApuaTarvitseva

Mitä kautta olisi paras ratkaisu myydä pois osakeyhtiö, joka ollut toimimattomana jo kauan 11-12 vuotta, mitään velkoja ym yhtiöllä ei ole, en haluaisi mitään ongelmia asiasta, vaan hoitaa sen jotain kautta niin, että asia varmasti menee oikein kaikkien osapuolien kannalta

5

545

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vipstaakki

      Minä voin ostaa osakkeet ko. Yhtiöstä 100 eurolla. Pääset eroon koko roskasta. Ainoa edellytys on että firmalla ei ole velkoja, sitoumuksia eikä vastuita. Ai niin, pankkitilikin sillä on oltava.

    • Osake

      Mäkin voin jotain maksaa. Ei tartte olla pankkitiliäkään. Ehdota hintaa..

    • tohtorintutkinto

      Joo mutta onko kukaan ajatellut viime laman vaikutusta kyseiseen asiaan. Siinä meni kaikki, ei jäänyt edes koiralle vilttiä, jonne saisi laskea alleen. Siis koira, eikä se vaimovainaa. Mutta viime lama oli ratkaiseva tekijä kun se oli sitä ensimmäistä kertaa kun minä pääsin internettiin ja silloin alkoi nykyinen taloudellinen nousukauteni. Mä sain niin paljon rahaa, ettei kukaan tahtonut enää pelata monopolia mun kanssani ja se otti päähän enemmän kuin huonosti istuva lakki.

      Ymmärsin lopulta, ettei yritystä kannata perustaa vaan kannattaa yrittää. Eihän kukaan pokaa naista perustamansa yrityksen kautta vaan yrittää ihan kännissä vain. Semmoinen yritystalous ja lainojen hakeminen sai mun perustamaan oman kiokin, kunnes tuli ja vei sen. Siis se tuli ja vei sen. Tuli vei sen.

      Nyt menen börssiin ottamaan pari neuvoteltavaa myöhemmin kotona uuden vaimon kanssa, ettei Pena sinun pitäisi ottaa kun on lääkekuurikin mutta vesipullossa on niitä mikromuoveja ja pillerit on sillon hyvä ottaa alas muutamalla kaljalla.

      • Dixxx

        Myy vain näille palstan hämärämiehille - odottele sitten vähän aikaa, niin saat mukavia ”jälkiseurauksia”... :)


      • Roistoilleluukurkkuun

        Kun tekee sähköisen ilmoituksen ytj.fi niin vastuu päättyy 2 päivässä, tuskimpa konnat ehtii koko Suomea ostaa. Tili kiinni siksi aikaa kun olet vastuussa yhtiöstä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      746
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe