Kuinka kauan pallolaajennuksista teillä kulunut aikaa ja mitenkä olette sen jälkeen pärjänneet ? Monenlaisia ennusteita sain missä ajassa voi tulla uusintatoimenpiteitä mutta mielestäni siihen ei pätevää vastausta voi antaa kukaan.
Terveisin, "2 pallolaajennusta"
Vähän kyselyä pallolaajennuksen läpikäyneiltä
5
344
Vastaukset 5
- Kivuton_hiihtäjä
Yli 6 vuotta. Voin hyvin kuten ennen pallolaajennustakin.
- TKU
11 vuotta meni ensimmäisestä palllolaajennuksesta. Nyt laitettiin kaksi stenttiä ja parin kuukauden päästä vielä yksi, joten noin kymmenen vuotta lisäaikaa tulossa. Ehkä ehdin vielä eläkkeelle.
- Tukossa
3 vuoden sisällä varjoainekuvattu ja tehty 5 pallolaajennusta. Olisi ilmeisesti pitänyt heti ohitusleikata. En ehkä ehdi eläkkelle.
- Laajennettu
Kiitos vastauksista,itselläni ensimmäinen pallolaajennus meni uusiksi vuoden sisällä mutta siitä jälkimmäisestä on sitten kulunut reilu 23 vuotta.Tuntemukset ovat nyt olleet sellaiset että uutta toimenpidettä tulossa vaan kun on jotenkin takkuista ollut asioiden eteneminen olisiko ikä jonkinlainen jarru..odottaa vaan täytyy.
- Aikaa
Pallolaajennuksesta on aikaa noin 13 vuotta. Kolme laajennusta tehtiin ohitusleikkauksessa asetettuihin suoniin. Olen voinut hyvin, olen voinut olla työssä. Ei ole ollut oireita, mutta lääkitys on ollut koko ajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811213- 42814
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden236708Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga61673Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35581Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77550- 45548
- 37502
- 23498
- 26482