Kun haluan vain kuolla. Suihkussa käyn välillä etten haisisi aivan järkylle. Naama ja suu ei mulla haise, ihme ja kumma. Kerran kyllä haisi kun oli hammas haljennut kahtia ja sinne väliin oli mennyt kaikkea paskaa. Mutta siis suu ei oikeasti haise, liekö bakteeritasapaino tottunut tuohon pesemättömyyteen. Joo ja pyykkiäkin pesen että en haisisi ihan paskalle. Pointti oli että miksi tehdä yhtään mitään terveyttä edistävää kun ei halua edes elää. Mikä hitto tämäkin purkaus oli, joo en tiedä.
Miksi pesisin hampaita tai naamaa
Masentunut.kai
3154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Välillä mietin, että millään ei ole mitään väliä. Se tulee juuri tästä voisin kuolla elämisen sijasta ajatuksena. Suuri vaikuttaja on se, että on joutunut olemaan yksin. Ei saa rakkautta kukaan ei ajattele kukaan ei välitä. Joutunut itse selviämään ja silti tuntuu olevan muumio kaikkien edessä. Joutuu olemaan silmätikkuna. Tuntuu, että kaikkea tekemistä vahditaan vaikka ei tekisi mitään ihmeellistä. Ääniä kuuluu ulkona katsotaan. Ei minulla ole mitään menetettävää ei mitään mitä odottaa. Kaikki mennyt elämä pelkkiä pettymyksiä toistensa jälkeen. Häpeää ja epävarmuutta. Joutunut aina olemaan se tyhmin, kun ei hyväksytä omana itsenään.
Kuin minun kynästäni.
En tiedä miksi esitän olevani kunnossa. Elän hetkittäin normaalia elämää ja sen jälkeen olen sama kuollut luuranko. Pahinta on se, että masentaa nähdä se mitä voisi olla ja mitä ei kuitenkaan ole. Kaikki on niin hetkellistä ei mitään pysyvää.