Jousitusmukavuus on huippuluokkaa, ei pompota. Isolohko 1.6 tarjoaa urheilullisia ajo-ominaisuuksia. Ohjaus keskittää hyvin ja on tarkka. Esson pihaan kun kurvaa niin päät kääntyy. Tässä menee neliveto suzuki. Moni yritää kopioida suzukia mutta on vain yksi alkuperäinen! Siksi ajan suzukilla.
Miksi ajan Suzukilla
21
496
Vastaukset
- Jalba
Toisaalta, miksi Suzukia ei juurikaan kukaan suomessa osta? Miksi ohjaus on huono? Miksi Suzuki ei pärjää laatua mittaavissa listauksissa? Miksi Suzuki on myynnissä vain monimerkki liikkeissä ns täytemerkkinä? Miksi kukaan silmää tekevä ei aja Suzukilla? Miksi Suzukissa on huikean korkeat käyttö kustannukset? Miksi Suzukin jälleenmyynti arvo on olematon? Miksi Suzuki on halpa halpismerkki?
MIKSI?- Z-rulaa
Suzuki on moninkertainen luotettavuutkkönen. Et vissiin tiennyt?
- vitamiiniapeliin
miksi jalba jankuttaa näistä myyntimääristä koko ajan? Mitä ihmeen väliä sillä on? Voi tulla ainoastaan siihen johtopäätökseen että jalba on huolissaan oleva kilpailevan maahantuojan toimija.
Vitara on poikkeuksellisen onnistunut auto jossa ominaisuudet ovat kohillaan ja käyttökustannukset todella edulliset. Jalpa ei tätä voi tietää kun ei aja Vitaralla.
- Näinonjalbaseni
Nojoo Suurimpia häviäjiä olivat japanilaiset autonvalmistajat. Honda, Subaru ja Mazda näyttävät taas reippaita miinuslukuja. Subarun myynti alkaa olla jo sillä hilkulla, että päätöksiä on tehtävä ja pian. Japanilaisista valmistajista ainoastaan Toyota, Nissan ja Suzuki voivat olla tyytyväisiä.
- jalba
Kun yksi Suzuki luovutetaan asiakkaalle suomessa, niin samaan aikaan luovutetaan yli 20 Volkkaria. Joten se siintä, sukisuki pojat
- sutzukialto
Aloittaja onki oikein huumorjmiehiä!
- Suzukisti
Täälä yksi ja sama kirjoittaja aloittaa ja vastaa sitten eri nimimerkillä itselleen ja kääntää tarinan nurin kiskoin tämä on lastentarha/trollien temmellys kenttä esim "Jalba"
- Vitaristi
Tuo Jalba on entinen työtön VW myyjä on nyt aikaa kirjoitella sontaa !!
- Suzu
Joo nyt se on katkera kun haki töihin Suzuki myyjäksi mutta eivät sitä sinne huolineet
- Suzu
Korjaan siis suzukimyyjäksi ei haeta sinne joudutaan 👍
- Suzu
Katohan Java näköjään lainasi nimimerkkiäni 👎
- Suzu
suzukimyyjä on suomen surkein ja viho viimeisin työpaikka automyyjälle. Suzuki on täytemerkki monimerkkiliikkeissä ja aina vähiten markkinoitu, mainostettu ja ennenkaikkea myyty.
Todelliset myyntimenestys merkit kun myydää liikkeissä, joissa keskitytään vain ja ainoastaan siihen kyseiseen merkkiin.- P.Sykiatri
Sama täällä!
Kyllä Suzuki hyvä on, mutta sen nostattaman kateuden määrä on siitä huolimatta yllättävän suuri.
Edellinen Jalban (Suzu) viesti suorastaan huokuu kateutta!
- Muutosonväistämätön
Jallattaja on ottanut autokeskustelun henk.koht.
Suzukista käytävä keskustelu on vilkkainta kaikista automerkeistä, koska kaikki tietävät suzukin olevan aliarvostetuinpia automerkkejä suomessa.
Tämän kokee uhkana valtamerkkien palkkalistoilla oleva.
Suzuki tuo valtavan potentiaalin markkinaosuuksien putuomiseen esim. Volkkarilla ja Fordilla, kun suomalaisten ajatusmaailma eurooppalaistuu.
Alamme ajattelemaan väistämättä jossainvaiheessa ennemmin tai myöhemmin ,muutakin kuin imagokysymyksiä autoilussa. - Amis
Nuoret tuovat muutoksen, heille ei ole enää tärkeää omistaa ajokorttia ja vielä vähemmän omaa autoa. Kun näin on niin mitä luulette kiinnostaako heitä tulevaisuudessa jokin automerkki sinänsä?
- P.Sykologi
Kyllä kiinnostaa, mutta ei takuu varmasti halpis Susuki tai dacia. Nakkelen tässä olutta, koska se on suussani hyvälle maistuva juomaa. Autona mulla MB ja viime vuoden mallia. Muijana hyvännäköinen tissiblondi, joka tyrkyttää kokoajan tuhveroaan. Nyt hän lähti hakemaan mulle olutta omalla rahallaan ja minun MB:llä.
- Amis
Höpsis,toki voi kiinnostaa mutta realiteetit ovat toiset.. heitä "kiinnostaa" helppous. Siksihän ajavat esim. pyörällä enemmän kuin aiemmat ikäpolvet.
Brändinluojat iskevät miljardejaan kyllä tuohon rakoon, mutta ei se auta,ainakaan länsimaissa, jossa väestön kokonaisostovaima on vääjäämättä laskusuumtainen...ns. japanintauti.
Japsit edelläkävijöitä.- tyhmää.nuorisoa
Nykynuoret ovat myös tyhmempiä kuin edeltävät sukupolvet. Tämähän on ihan tieteellisesti todistettu fakta mm. armeijan pällitestissä.
- Muutoson
👍totta,mutta tuo onkin toisen tarinan aihe.😉
- Roobertti
Kyllä P.sykologi taitaa vetäistä hanskaa käteen ja hörppiä kiljua kirjoituksista päätellen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512