Miten tuntuu , että vähän kaunisteltu totuutta. katsoin sen iltalehen tekemän tutkimuksen jossa ruotsin-suomalaiset oli kärjessä ja lieksa esim aiva pohjalla. ei voi olla onnellisin en usko. miksi paljon mielenterveysongelmia ja alkoholi ja kaikkea muuta. kukahan senkin tutkimuksen tehnyt
suomi onnellisin maa?
wexi
8162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
siis ettö suomi olisi onnellisin yrittävät taas vähentää vaa mielenterveyspalveluita että saatas lisää siltoja ja rakennuksia suomeen älytöntä.ja tosiaan oli iltasanomat tai iltalehti että suomen-ruotasalaiset kunnat onnelisempia et täällä pohjos- karjalassa. toivota et eivät usko kaikee ne ulkomailla mitä lukee
siis ja onnttomia lieksassa. mut tulispa ne tutijat tosiaa näihi syrjäytyneisiin pikku paikkoihi muuttus kuva. joensuun päättjille tärkeintä et tori kunnosa saa lisä asukaita ja asunottomat ja muut vähäosaset panukoot johoki
vähän kirjotusvirheitä. mut mua nii ärsyttää et suomee hehutetaa aina. et ilmanen terveydenhoito ??joo ei oo maksaa poliklinikkäynti maltaita. ja toimeentulotuki on hyvä mut niin on seki muissa EU maissaki. mut ihan hyvä asua kuhan parannettas vähä asioita. eikä vaan ajateltas mainetta joensuussa paljo yrityksiä ja porvareita täällä ei kun suhteil saa töitä joku syrjäytynyt joutuu ikänsä tekemään nykysi työkokeiluu .. mut ainaki tänää tälläset mielipiteet ja osittai aini aiva totta
Tottahan edellinen kirjoitti, onhan se fuc... väärin että suositaan aina samoja läskipäitä niihin hommiin kun on sukulaisia..tai kenellä ruskein kieli niin saa paikan😄😜ja huomaa kyllä ettei sellaiset sovi asiakas palveluun kun ei ole edes koulutusta..
Ilo elää Karjalassa oli mainoslause,jota tuputettiin kaikissa tiedoitusvälineissä,on taidettu polttaa mainokset.
Uskon kyllä, että Suomi on onnellinen maa ja suuri osa onnellisuudesta lähtee itsestä. Jotkut eivät vaan pääse sen onnellisuuden äärelle ja suurin osa johtuu tyypistä itsestään. Onnellisuuden eteen täytyy tehdäkin jotain. Itse olen onnellinen ja ...onnellinen siitä.
"VoimissaJaOnnellinen"
Sinä olet vaan sitä toista ylempää porva piiriä millä ei ole mitään tietoa kärsimyksistä ja ehkä olet tietoisesti myös silmäsi niiltä sulkenut.
Suomella pitkä matka onnelliseen. Valtionvelka monta miljardia. Jos joku velaton maa oikein suuttuu ja ärähtää niin ei suomesta jää kun märkä läntti.