Vaihtamalla Heleniin sähkölasku pienenee puolella sähkön kulutuksen osalta. Siirtoa ei voi kilpailuttaa. Miten on mahdollista, että siirtohinta on 400e kahdelta kuukaudelta Paneliankoskem voima. Eihän se ollut kuin muutama kymppi vielä pari vuotta sitten.
sähkön siirto
2
361
Vastaukset
- onpassenoussut
Helen on vuosia ollut edullisimmasta päästä sähköntoimittajia, mutta jos pystyt puolittamaan laskusi energiamaksun osalta yhtiötä vaihtamalla, on nykyisen yhtiösi hinnoittelu kyllä hämmentävän korkea. Mutta laskuistasihan sen hinnan näet, niin energiahinnan kuin siirtohinnankin, näet ne sekä per kWh että kokonaishintana ja näet mistä määrästä sinua laskutetaan! Siis mistä määrästä on tuo 400 E/ 2 kk siirtohinta, katso sitä laskuasi. Ota sitten myös, jos mahdollista, lasku sieltä parin vuoden takaa ja vertaa, samat tiedot löytyvät sieltä. Näet siis onko kulutuksesi olennaisesti kasvanut tai onko se siirtohinta väittämälläsi tavalla 20- kertaistunut!
Näin mökkiläisenä olen suosinut Paneliankosken Voimaa kilpailumatta. Laittaa kuitenkin miettimään, olisiko firmaa, jolla siirtohinnat eivät olisi lähteneet käsistä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 744276
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans933993Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582487Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?672357Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik412054- 1241966
- 491929
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?541698- 561682
- 661592