Tuosta Oulun liikekeskuksesta tehdään juttua isosti ,,mutta mitään ei tapahdu eikä tuu se on nähty jo monta vuotta,johtajat muka vaihtuu , mitä sitä pask.. samaa vuodesta toiseen ja Arinakin siinä mukana,jarruttamassa, menisivät ne ns , johtajat huitin vi,,,hyihel mitä paskan jauhantaa , oikein lehdissa kirjoitetaan.
Oulun Keskusta Näivettyy
entoululainen
5183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Keskusta näivettyy myös siksi kun siellä aina remontti.
Varma kesän merkki;
"Kuu kiurusta kesään, puolikuuta peipposesta, västäräkistä vähäsen, Rotuaarin remontista ei päivääkään".
Oulussa mitään keskustaa oo ikinä ollutkaan!
Valkeasta on tehty vastaanottokeskus. Afganistanin suurlähetystö sopisi tiloihin myös mainiosti.
Täysin epäonnistunut koko Valkea,pultsarit pyörii päivittäen örisemässä,, tarttis tulla muualta Suomesta iso luuta lakaiseen ,kaupunki puhtaaksi, aloittaen Kaupungintalolta, väki vaihtoon ja sitten Arina ja kaikki keskustan sisäpiirit,kuppikunnat,lahjukset, ja sitten kadut.
Ja Varuskunta takaisin Ouluun ,,,,
Tuosta varuskunnasta...
Se Katujyrän nimellä aikanaan tunnettu ilmiö olisi mitä toivottavin Oulun keskustassa kiertämään. Vaan eihän näistä nykyisistä tissiposkista ole kuin kantamaan maahankutsuttujen vieraitten valtakuntien sota- ja siviilirikollisten ase- ja khatlaukkuja Torniossa Swedustanin busseista sateensuojaan.
Ehkä on sittenkin parempi, ettei Katujyrää Oulussa kierrä. Ei ne mitään kuitenkaan koskaan uskaltaisi, nämä tissiposket.