Mitä Arilla on ohjelmassa kesällä? Keikkakalenterissa näyttäisi olevan vain parisen keikkaa.
Mitä Ari puuhaa kesällä?
47
1297
Vastaukset
- tilaamuillepuuhillekinIhan hyvä, että välillä on rauhallisempaakin. Ei artistien ja yhtyeiden kuulu vuodesta toiseen vain tehdä keikkaa ja musiikkia. Toki Arin levyä odotetaan edelleen uskollisesti. - ihmettelenvainMistä tiedät onko hänellä rauhallista vai ei? Vaikka ei ole keikkoja ei välttämättä tarkoita että ei tee duunia. 
- Minäkinihmettelenihmettelenvain kirjoitti:Mistä tiedät onko hänellä rauhallista vai ei? Vaikka ei ole keikkoja ei välttämättä tarkoita että ei tee duunia. Eli mitä duunia hän tekee? 
- rauhallisempaakinihmettelenvain kirjoitti:Mistä tiedät onko hänellä rauhallista vai ei? Vaikka ei ole keikkoja ei välttämättä tarkoita että ei tee duunia. Sanoin, että rauhallisempaakin, ei toki täysin rauhallista välttämättä. Voi hyvinkin olla jotain duunia vielä lisäksi, jos on aikaa sille. 
- ihmettelenvainMinäkinihmettelen kirjoitti:Eli mitä duunia hän tekee? Sinulla ei siis ole mitään tietolähdettä esittää. Ei ole minullakaan. Senpä takia juuri emme voi tietää kuinka rauhallinen tai työntäyteinen kesä hänellä on, jos hän ei kerran ole siitä missään mitään kertonut. Ihminenhän, myös muusikko, voi tehdä muutakin kuin keikkailla. 
 
- kellekuuluuTuskin tarvii missään kuuluttaa kenellekkään, missä on tai mitä tekee. - käytöstavatToi asenne kertoo aika paljon. Ei tietenkään tarvi kertoa, mutta aika moni artisti kuitenkin tekee niin. Jos keikkoja ei vaan ole, niin ei sille voi mitään. Sitten saa lomailla ja vetää lonkkaa ihan rauhassa. 
- trollilleEi todellakaan ole tilivelvollinen sulle muista töistään ja tekemisistään. 
- koetappaskäyttäytyäkäytöstavat kirjoitti:Toi asenne kertoo aika paljon. Ei tietenkään tarvi kertoa, mutta aika moni artisti kuitenkin tekee niin. Jos keikkoja ei vaan ole, niin ei sille voi mitään. Sitten saa lomailla ja vetää lonkkaa ihan rauhassa. Onpas sulla outo asenne! 
- olettajatrollillekäytöstavat kirjoitti:Toi asenne kertoo aika paljon. Ei tietenkään tarvi kertoa, mutta aika moni artisti kuitenkin tekee niin. Jos keikkoja ei vaan ole, niin ei sille voi mitään. Sitten saa lomailla ja vetää lonkkaa ihan rauhassa. Mistä päättelet että Ari tai ylipäänsä artistit lomailevat tai vetävät lonkkaa kun eivät keikkaile? Sen perusteella mitä olen itse seurannut mediaa, niin suurin osa artisteista ilmoittaa tekemisistään vain silloin kun sille on tarvetta esim levyn promoamisen takia tai kun heiltä kysytään. 
- jutunjuoniolettajatrollille kirjoitti:Mistä päättelet että Ari tai ylipäänsä artistit lomailevat tai vetävät lonkkaa kun eivät keikkaile? Sen perusteella mitä olen itse seurannut mediaa, niin suurin osa artisteista ilmoittaa tekemisistään vain silloin kun sille on tarvetta esim levyn promoamisen takia tai kun heiltä kysytään. Mitä pahaa on lomailemisessa ja lonkan vetämisessä? Eikö ihana ari ole lomansa ansainnut raskaan teatteritalven jälkeen? 
- parastaarillejutunjuoni kirjoitti:Mitä pahaa on lomailemisessa ja lonkan vetämisessä? Eikö ihana ari ole lomansa ansainnut raskaan teatteritalven jälkeen? tietenkin ari ansaitsee kunnon loman 
- lomaonansaittuparastaarille kirjoitti:tietenkin ari ansaitsee kunnon loman Ehdottomasti ansaitsee, ymmärtääkseni pelailee paljon vapaa-ajalla, etenkin videopelejä. En tiedä tekeekö musiikin lisäksi muuta työtä. 
- paranemisiaonkohan arilla yhä äänihuulet rasittuneena kun oli syksyllä ja tänäkin vuonna? 
- Healthierparanemisia kirjoitti:onkohan arilla yhä äänihuulet rasittuneena kun oli syksyllä ja tänäkin vuonna? Ehdottomasti kannattaa loma käyttää äänen hoitamiseen ja lepäilyyn. Terveet elämäntavat kannattaa ottaa haltuun. 
- paranemisiakovastiparanemisia kirjoitti:onkohan arilla yhä äänihuulet rasittuneena kun oli syksyllä ja tänäkin vuonna? Ikävä homma, mutta on edelleen. Toivottavasti saisi pian kuntoon, ollut niin kauan aikaa.. kun oli syksylläkin jo. 
- parasääniparanemisiakovasti kirjoitti:Ikävä homma, mutta on edelleen. Toivottavasti saisi pian kuntoon, ollut niin kauan aikaa.. kun oli syksylläkin jo. Kuka on Suomen tai maailman paras alan lääkäri sitä jumalaista ääntä hoitamaan? Auttaisko voice massage? Sitten kun ääni on kunnossa maan paras laulunopettaja ohjaamaan tekniikkaa ja paljon treeniä kun on pitkään ollut laulamatta. 
- penttilinkolaKannattaa juua lisää viinaa ni kyl se siitä, laittaa äänihuulet kondikseen 
- 474747penttilinkola kirjoitti:Kannattaa juua lisää viinaa ni kyl se siitä, laittaa äänihuulet kondikseen Ei Ari juo viinaa, perehdy. 
- 474747penttilinkola kirjoitti:Kannattaa juua lisää viinaa ni kyl se siitä, laittaa äänihuulet kondikseen Pentti Linkola myös raitis. 
- trollillejutunjuoni kirjoitti:Mitä pahaa on lomailemisessa ja lonkan vetämisessä? Eikö ihana ari ole lomansa ansainnut raskaan teatteritalven jälkeen? Lomailu on kivaa, mutta onko Arilla lomaa, sitä emme tiedä. 
- terveonparanemisiakovasti kirjoitti:Ikävä homma, mutta on edelleen. Toivottavasti saisi pian kuntoon, ollut niin kauan aikaa.. kun oli syksylläkin jo. Terve hän on, mitä ihmettä oikein selität? 
- äänihuuletterveon kirjoitti:Terve hän on, mitä ihmettä oikein selität? Ei ole, lue Arin instagramista. 
- voivoiterveon kirjoitti:Terve hän on, mitä ihmettä oikein selität? Äänihuulista en tiedä, mutta varpaat on aika komean näköiset!!!! 
- heinämiestrollille kirjoitti:Lomailu on kivaa, mutta onko Arilla lomaa, sitä emme tiedä. Taidamme tietää että on. 
- terveoliäänihuulet kirjoitti:Ei ole, lue Arin instagramista. Puhuttiin äänestä, ei jalasta. Äänessä ei siis mitään vikaa. 
- trollilleheinämies kirjoitti:Taidamme tietää että on. Sellaista ei lue millään Arin sivuilla, joten emme tosiaan tiedä ellemme ole hänen tuttujaan, ja tutuista tuskin keskustellaan s24:ssa. 
- Luetunymmärtäminenterveoli kirjoitti:Puhuttiin äänestä, ei jalasta. Äänessä ei siis mitään vikaa. Englannin luetun ymmärtäminen ei taida olla kovin hyvin hallussa. 
- paranemisiaTässä vielä lähde, mutta löytyy kyllä helposti Arin instagramin etsimällä: https://www.instagram.com/p/BjG8cSSnfbu/?hl=en&taken-by=arikoivunen 
- Eitietenkääntuttutrollille kirjoitti:Sellaista ei lue millään Arin sivuilla, joten emme tosiaan tiedä ellemme ole hänen tuttujaan, ja tutuista tuskin keskustellaan s24:ssa. Mielenkiintoinen näkökulma sinulta. 
- englishnotyourcupofteaLuetunymmärtäminen kirjoitti:Englannin luetun ymmärtäminen ei taida olla kovin hyvin hallussa. Vocal cords on jo haastavampaa englantia jota ei ehkä kansakoulussa opetettu :) 
- äänihuuletenglishnotyourcupoftea kirjoitti:Vocal cords on jo haastavampaa englantia jota ei ehkä kansakoulussa opetettu :) Nähtävästi ei tajua, että äänihuulista kyse. 
- äänihuuletäänihuulet kirjoitti:Nähtävästi ei tajua, että äänihuulista kyse. Arilla tosiaan ollut äänihuulet epäkunnossa jo loppusyksystä, se on fakta. 
- PolliHermanniparasääni kirjoitti:Kuka on Suomen tai maailman paras alan lääkäri sitä jumalaista ääntä hoitamaan? Auttaisko voice massage? Sitten kun ääni on kunnossa maan paras laulunopettaja ohjaamaan tekniikkaa ja paljon treeniä kun on pitkään ollut laulamatta. Oisko äänenmurros vihdoinkin :D 
- ihanviisasPolliHermanni kirjoitti:Oisko äänenmurros vihdoinkin :D ai sullako?? 
 
- powerlessduoupeelta kuulosti eilen ari niin kuin aina 
- NadaMä en ymmärrä mitä väistelemistä tässä aiheessa on ja miksi pitää puolustella. Aina aiemmin Arin fb-sivulla on ollut taustakuvana keikkakalenteri, nyt ei ole. Eikö se puhu puolestaan. Eikä hän varmasti ole ainut artisti tässä maassa jolla kysyntä heittelee, moni muukin on kertonut että enemmänkin keikkaa voisi olla. Nyt ei sitten taida olla edes kesäteatterikeikkaa? Käsittääkseni Musiikkiteatteri kuitenkin kiertää tänäkin kesänä ympäriinsä. - yksynnäyksJos keikkoja ei ole niin todennäköisintä on että hän lepuuttaa ääntään. 
 
- yksynnäyksInstagram-kuvan perusteella ainakin soittaa rumpuja. Ääni on kait määrätty lepoon. 
- iuvenesdumsumusSaiko Ari tänään vihdoin valkolakin? 
- laulutekniikkaOnpa pitkään ollut häikkää ääneä. Ei mikään normaali tilanne. - MargeSLuulisi olevan kiire tutkituttaa ja hoitaa kunnolla ihan jo töiden ja tulonmenetysten vuoksi. 
- onnittelutPaljon onnea, pikaista toipumista ja hyvää kesää ihanalle Arille! 
- sarikolMargeS kirjoitti:Luulisi olevan kiire tutkituttaa ja hoitaa kunnolla ihan jo töiden ja tulonmenetysten vuoksi. Tästä olen kyllä yhtä mieltä (harvinaista tällä palstalla) ja yleensä artistit hankkiutuvat pikaisesti spesialistille ettei vaiva pitkity. Onko siis niin ettei ari ole kesäteatteriesityksissä lainkaan mukana tänä kesänä? 
- eikesäteatteriasarikol kirjoitti:Tästä olen kyllä yhtä mieltä (harvinaista tällä palstalla) ja yleensä artistit hankkiutuvat pikaisesti spesialistille ettei vaiva pitkity. Onko siis niin ettei ari ole kesäteatteriesityksissä lainkaan mukana tänä kesänä? Musiikkiteatterilla ei ole kesäteatteriesityksiä tänä vuonna. 
- sarikyllillesarikol kirjoitti:Tästä olen kyllä yhtä mieltä (harvinaista tällä palstalla) ja yleensä artistit hankkiutuvat pikaisesti spesialistille ettei vaiva pitkity. Onko siis niin ettei ari ole kesäteatteriesityksissä lainkaan mukana tänä kesänä? Tarkoitatko että on hyvä että Ari on hankkiutunut pikaisesti spesialistille vai että hän ei olisi mielestäsi hankkiutunut spesialistille? 
 Musiikkiteatterinn esityksistä löytyy muuten tietoa parhaiten musiikkiteatterin sivuilta, ainakin ehdottomasti varmemmin kuin nimettömien keskustelupalstalta, ellet sitten vain huviksesi etsi jutun aihetta itsesi kanssa :)
- 34vjoMiksi täältä poistuu ihan tavallinen onnittelu-viesti Arille? Jollakin tylsä elämä kun ilmiantaa. 
 
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaankotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1493730
- Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki963612
- Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maaneli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423153
- Pidennetään viikko 8 päiväiseksiJa jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest182511
- 1812172
- Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu251367
- 951221
- Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241061
- Jos elämäsi ihminenon osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691008
- Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossaAina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt116989