niin, kannattaakohan ostaa omakotitalo tontti omaksi , nyt vuokratontti , tämän hetkinen vuokra n. 775€/v nousee n. 2% vuodessa vuokra-aika voimassa 2045 asti. Mahdollisus ostaa omaksi nyt n. 29000€ ,nousee 1.4 n.50000€ aika hyvä hinnan nousu :)) aika hyvä tuotto kun noin äkkiä nousee :)
Vastaukset 1
- Ostettu on.
miten pitkään siinä tönössä vielä aikoo asua. Jos aiot myydä kämpän läh. 10 v. aikana, niin sillon en ainakaan itse ostais sitä tonttia, koska se ei juurikaan vaikuta kiinteistöstä saatavaan hintaan. Poikkeuksena tosin pk-seutu, jossa tontit maksavat hunajaa.
PS. Sen "käyttämättömän" 29 tonnia saa poikimaan ihan kivasti korkoo: esim. määräaikaisella talletuksella siitä voisi irrota vuodessa nettona se sama noin 800 erkkii, mitä se vuokra vuodessa kustantaa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2831140Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "2681008Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49920- 105884
- 99819
- 73808
- 107679
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2551Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11488